یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۲۲:۳۴

استاندار اصفهان در آیین گرامیداشت روز خبرنگار:پروژه‌های تأمین آب استان در حال پیشرفت هستند و متوقف، تعطیل و از دستور کار خارج نشده‌اند

استاندار اصفهان گفت: درخصوص موضوع آب استان عقب گرد نداشته‌ایم، در این راستا تصمیماتی که در دو سال اخیر برای انجام آن به نتیجه رسیدیم، در حال پیشرفت است و هیچ‌کدام تعطیل و از دستورکار خارج نشده است.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز هفدهم مردادماه دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: رصد کردن مستمر برنامه‌ها یک اصل سازمانی است.
وی ادامه داد: اگر رصد و پیگیری به موقع اتفاق نیفتد امور پیش نمی‌رود، از این رو خواسته‌های خبرنگاران مورد پیگیری قرار بگیرد تا در زمان کوتاهی برای هر مشکل راهکاری کارشناسی انتخاب شود.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: درخصوص موضوع آب استان عقب گرد نداشته‌ایم، در این راستا تصمیماتی که در دو سال اخیر برای انجام آن به نتیجه رسیدیم، در حال پیشرفت است و هیچ‌کدام تعطیل و از دستورکار خارج نشده اما سرعت انجام کار متفاوت است.
وی با اشاره به تأمین آب استان از دریای جنوب، بیان کرد: در جلسات ابتدایی وعده تأمین آب برای استان از دریای جنوب را ۹ تا ۱۱ سال پیش بینی می‌کردند اما اگر با همین شتاب پیش برویم در دو تا سه سال آینده از آبگیر اختصاصی اصفهان، بتوانیم برداشت آب داشته باشیم.
دکتر مرتضوی عنوان کرد: سایر پروژه‌های استان نیز با سرعت قابل توجهی پیش می‌روند و برای خدمت به مردم و انجام پروژه‌های اساسی عقب نشینی نمی‌کنیم.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه رسانه شمشیر دولبه است، متذکر شد: برخی اوقات رسانه همراه مدیرانی است که از آن به بهترین نحو برای آگاهی بخشی و خدمت به مردم استفاده می‌شود و برخی اوقات اسب مرادی برای سوءاستفاده‌ها است.
دکتر مرتضوی گفت: این سوءاستفاده‌ها از رسانه نیز ما را به عقب برنگردانده، البته دست‌انداز و حاشیه درست شده اما متوقف نشده‌ایم و با سرعت جلو می‌رویم امید است روزهای روشنی در پیش روی مردم استان و فلات مرکزی باشد.
وی در خصوص خشک بودن زاینده‌رود علیرغم بارش‌های اخیر در بالادست، عنوان کرد: حجم ظرفیت سد زاینده‌رود یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب است، البته بازگشایی سد زاینده‌رود به صورت مقطعی بر این موضوع اثر می‌گذارد.
دکتر مرتضوی افزود: استانداری بعنوان نهاد حاکمیت رصد می‌کند تا اطلاعات غلط در خصوص حجم سد مخابره نشود.
وی خاطرنشان کرد: سیاست‌گذار و مدیر تأمین و توزیع آب در کشور وزارت نیرو است، از این رو با استناد بر جدول منابع و مصارف توزیع آب را انجام می‌دهد و عدم بازگشایی زاینده‌رود به برنامه‌ متولیان آن باز می‌گردد.
استاندار اصفهان اظهار کرد: در جدول منابع و مصارفی که برای استان از سالهای گذشته تدوین شده بازگشایی آب به صورت مرحله‌ای در نظر گرفته شده که برای ما نیز مطلوب نیست و تمام تلاش ما جاری شدن دائمی آب در زاینده‌رود است تا بخشی از مشکلات استان مانند فرونشست و … مهار شود.
دکتر مرتضوی با اشاره به معضلات خشکی زاینده‌رود در اصفهان، گفت: همه مردم ایران می‌دانند که جریان دائم زاینده‌رود فرونشست را مهار و یک تمدن را ایمن می‌کند.
وی افزود: در چندین سال گذشته وزارت نیرو نتوانست آب مورد نیاز کشاورزان شرق اصفهان را در فصل پاییز تأمین کند.
استاندار اصفهان گفت: به گفته آب منطقه‌ای اگر اکنون نیز زاینده‌رود بازگشایی شود برای تأمین آب مورد نیاز کشاورزان شرق در پاییز دچار مشکل می‌شوند.
وی متذکر شد: دلیل بازگشایی زاینده‌رود برای باغات غرب، این است که سهمی که باید در زمستان می‌گرفتند را دریافت کنند.
دکتر مرتضوی تصریح کرد: بازگشایی زاینده‌رود حسب توافقات آب منطقه‌ای با کشاورزان شرق و غرب اصفهان است البته بایستی این موضوعات به صورت جزئی و دقیق به خبرنگاران منعکس شود.
استاندار اصفهان گفت: پس از آب شرب دومین ضرورت ما در استان اصفهان، تأمین آب برای محیط زیست است تا فرونشست در اصفهان مهار شود.
وی افزود: میزان آبی که رها سازی می‌شود برای کشاورزی و فرونشست اصفهان کافی نیست از این رو به دنبال اجرای پروژه‌های انتقال آب به استان هستیم.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: ۳۸۰ روستا در استان با تانکر آب‌رسانی می‌شده و در برخی مناطق شهری ۵۴ شهر در استان نیز این وضعیت وجود دارد.
وی ادامه داد: امید است با پروژه‌های تعریف شده این آمار کاهش پیدا کند، در یک‌سال گذشته ۹۷ روستا به شبکه پایدار وصل شده و دیگر موارد نیز در دست پیگیری است اما بازهم این آمار مطلوب ما نیست.
استاندار اصفهان گفت: با پیگیری مدیرکل روابط عمومی استانداری، خبرنگاران استان نشست خبری با مدیرعامل آب منطقه‌ای و مدیرکل آبفای استان داشته باشند و تمامی این موارد با جزئیات برای اصحاب رسانه تشریح شود.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =