یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
۰۷:۴۱:۳۳

استان اصفهان نیازمند بیمارستان دائمی برای شرایط اضطراریست

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی، عصر روز یکشنبه در بازدید ار روند احداث بیمارستان حاد تنفسی سپاه در سپاهان‌شهر اصفهان افزود: این بیمارستان افزون بر خدمت‌رسانی در شرایط کرونایی، در آینده هم می‌تواند ظرفیتی برای مقابله با سوانح و بالایا باشد.

وی با اشاره به حضور خیرخواهانه و داوطلبانه سپاه در راستای کمک‌رسانی به  مدیریت بیماری کووید اظهار داشت: اقدامات سپاه در این راستا از جمله راه‌اندازی بیمارستان حاد تنفسی جزو وظایف ذاتی این نیرو نیست ولی همه می‌خواهیم در راستای کمک به مردم قدم برداریم.

رضایی خاطرنشان کرد: هر وقت و هر کجا که نیاز به همراهی مجموعه سپاه و بسبج بوده، سپاه اصفهان با آغوش باز اعلام آمادگی کرده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: امروز هزینه هر تخت بیمارستانی حدود ۱۵ میلیارد ریال است و بیمارستانی با ۱۵۰ تخت قریب ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه و راه اندازی و ساخت آن به ده‌ها ماه فرصت نیاز دارد.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی بیمارستانی با این ظرفیت در مدت ۴۰ روز و با هزینه‌ بسیار کمتر توسط سپاه اقدامی است که تکمیل آن نیازمند همراهی و همکاری کلیه دستگاه‌ها و خیرین است.

وی با بیان اینکه ایران یک کشور حادثه‌خیز است، افزود: راه‌اندازی بیمارستان‌های حاد تنفسی در اصفهان می‌تواند ظرفیتی برای کمک به بیماران کرونایی در شرایط مبتلابه کنونی و در صورت رفع این بیماری، ظرفیتی مناسب برای مقابله با سوانح و بلایای طبیعی و غیرطبیعی در آینده است.

رضایی تصریح کرد: در زمان کنونی ۳ هزار بیمار کرونایی در استان بستری هستند و این امر نیازمند همراهی همه دستگاه‌هاست.

استاندار اصفهان همچنین با اشاره به افزایش شمار بیماران در موج پنجم بیماری کرونا گفت: راه‌اندازی یک بیمارستان پیشرفته از روز عاشورا توسط سپاه در دستور کار قرار گرفت و لازم بود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان این مرکز درمانی تکمیل شود.

رضایی ادامه داد: این بیمارستان تا اربعین حسینی با اقدامی انقلابی و جهادی به اتمام خواهد رسید، البته پیش از این با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدیریتی استان زیرساخت‌های آب، برق، کار و فاضلاب و حمل و نقل آن آماده شده بود.

وی تصریح کرد: امروز با هماهنگی صورت گرفته و بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، نفت جی، اتاق بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی و برخی خیرین و شرکت‌های دیگر سایر تجهیزات این بیمارستان تامین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تامین ۷۵ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح، بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی مورد نظر تا اربعین آماده خواهد شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

استاندار اصفهان با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان علی محمد،ناصر ومسعود خودسیانی را تسلیت گفت.

۱ آبان ۱۴۰۰

استاندار اصفهان با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان حسین و ناصر تائبی را تسلیت گفت.

۱ آبان ۱۴۰۰

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بیمه سلامت را تبریک گفت.

۱ آبان ۱۴۰۰

استاندار اصفهان: با توجه به وضعیت کنونی واکسیناسیون در استان بر مشارکت همه دستگاه های اجرایی و سازمانهای مردم نهاد برای تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا ضروری است.

۲۸ مهر ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *