جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
۰۰:۴۱:۵۳

استان اصفهان نیازمند بیمارستان دائمی برای شرایط اضطراریست

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی، عصر روز یکشنبه در بازدید ار روند احداث بیمارستان حاد تنفسی سپاه در سپاهان‌شهر اصفهان افزود: این بیمارستان افزون بر خدمت‌رسانی در شرایط کرونایی، در آینده هم می‌تواند ظرفیتی برای مقابله با سوانح و بالایا باشد.

وی با اشاره به حضور خیرخواهانه و داوطلبانه سپاه در راستای کمک‌رسانی به  مدیریت بیماری کووید اظهار داشت: اقدامات سپاه در این راستا از جمله راه‌اندازی بیمارستان حاد تنفسی جزو وظایف ذاتی این نیرو نیست ولی همه می‌خواهیم در راستای کمک به مردم قدم برداریم.

رضایی خاطرنشان کرد: هر وقت و هر کجا که نیاز به همراهی مجموعه سپاه و بسبج بوده، سپاه اصفهان با آغوش باز اعلام آمادگی کرده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: امروز هزینه هر تخت بیمارستانی حدود ۱۵ میلیارد ریال است و بیمارستانی با ۱۵۰ تخت قریب ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه و راه اندازی و ساخت آن به ده‌ها ماه فرصت نیاز دارد.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی بیمارستانی با این ظرفیت در مدت ۴۰ روز و با هزینه‌ بسیار کمتر توسط سپاه اقدامی است که تکمیل آن نیازمند همراهی و همکاری کلیه دستگاه‌ها و خیرین است.

وی با بیان اینکه ایران یک کشور حادثه‌خیز است، افزود: راه‌اندازی بیمارستان‌های حاد تنفسی در اصفهان می‌تواند ظرفیتی برای کمک به بیماران کرونایی در شرایط مبتلابه کنونی و در صورت رفع این بیماری، ظرفیتی مناسب برای مقابله با سوانح و بلایای طبیعی و غیرطبیعی در آینده است.

رضایی تصریح کرد: در زمان کنونی ۳ هزار بیمار کرونایی در استان بستری هستند و این امر نیازمند همراهی همه دستگاه‌هاست.

استاندار اصفهان همچنین با اشاره به افزایش شمار بیماران در موج پنجم بیماری کرونا گفت: راه‌اندازی یک بیمارستان پیشرفته از روز عاشورا توسط سپاه در دستور کار قرار گرفت و لازم بود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان این مرکز درمانی تکمیل شود.

رضایی ادامه داد: این بیمارستان تا اربعین حسینی با اقدامی انقلابی و جهادی به اتمام خواهد رسید، البته پیش از این با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدیریتی استان زیرساخت‌های آب، برق، کار و فاضلاب و حمل و نقل آن آماده شده بود.

وی تصریح کرد: امروز با هماهنگی صورت گرفته و بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، نفت جی، اتاق بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی و برخی خیرین و شرکت‌های دیگر سایر تجهیزات این بیمارستان تامین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تامین ۷۵ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح، بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی مورد نظر تا اربعین آماده خواهد شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان با صدور پيامي سالروز ولادت حضرت زينب(س) و روز پرستار را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.

۸ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با صدور پيامي هفته بسيج را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت.

۳ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *