1

معاون استاندار اصفهان:آموزش و پرورش پویا با معلمان در تراز انقلاب محقق می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، پیش از ظهر امروز هجدهم مردادماه، محمدرضا جان‌نثاری معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در گردهمایی مدیران و رؤسای نواحی و مناطق استان اصفهان ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، اظهار داشت: در میان جلسات اجرایی استان، جلسات آموزش و پرورش یکی از اصولی ترین و زیربنایی ترین جلسات استان است.
وی ادامه داد: با توجه به دستگاه آموزش و پرورش و با در نظرگیری تعداد معلمان و کارکنان و همچنین میزان مخاطب عظیم دانش آموزی، هدف آن است تا دانش آموز تراز انقلاب تربیت شوند.
جان‌نثاری تأکید کرد: فردی که تعلیم و تربیت ببیند باید در تراز انقلاب اسلامی باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اضافه کرد: از مختصات دانش آموز تراز انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، مؤمن و انقلابی بودن است.
وی متذکر شد: مؤمن بودن تعاریف خاصی دارد و مؤمنی که انقلابی باشد مورد نظر بوده و مؤمن سکولار منظور نظر نیست.
جان‌نثاری افزود: نکته دیگر این است که به وطن و کشورش علاقه داشته باشد، هویت ایرانی خود را دوست داشته و به آن پایبند باشد و افتخار کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، یادآور شد: نظرسنجی‌های اخیر در حوزه های اجتماعی نشان می دهد که علاقه‌مندی به کشور و هویت ایرانی بسیار بالا است در حالی که رسانه‌های بیگانه موضوع را به نحوی دیگر بیان می‌کنند.
وی گفت: شاخصه دیگر این است که فرد تراز انقلاب به دنبال علم آموزی باشد و مدارج علمی را طی کند و پس از آن اثرگذار باشد و به دنبال موفقیت برای خود و کشور باشد.
جان‌نثاری تصریح کرد: فردی که همه این ویژگی‌ها را داشته باشد همان دانش آموز، تراز انقلاب است و باید بررسی کرد خروجی برنامه های اجرایی تا چه اندازه موجب نزدیک شدن دانش آموزان به این معیار شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان داشت: برای داشتن دانش‌آموزان تراز انقلاب الزامات دیگری نظیر داشتن معلمان انقلابی مورد انتظار است و به همین دلیل تأکید مقام معظم رهبری بر تعلیم و تربیت معلمان در دانشگاه فرهنگیان است، نمی‌توانیم آموزش و پرورشی پویا انتظار داشته‌ باشیم اما معلم تراز انقلاب نیز نداشته باشیم.
وی عنوان کرد: محتوای صحیح برای تدریس، آموزش و تربیت مورد نیاز است و باید متناسب زمان و به روز باشد و این در کنار معلم و تدریس مطلوب به شکل مورد انتظار اهداف تعلیم و تربیت را محقق می‌کند.
جان‌نثاری تصریح کرد: تأمین محیط آموزشی خوب و فراهم کردن زیرساخت ها مورد توجه است، چنانچه مسئولین آموزش و پرورش و به ویژه شورای آموزش و پرورش استان توجه خاصی به این موضوع داشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: برای عبور از مسیر درست تعلیم و تربیت همراهی اولیا و خانواده‌های دانش آموزان نیاز است و مدیریت و همراهی آنها در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت بسیار اثرگذار است.
وی تأکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از بهترین ادارات کل کشور است و اهداف مورد نظر را با دقت و ظرافت خاصی اجرا و با برنامه ریزی عمل کرده است.
جان نثاری متذکر شد: از اقدامات و اهداف آموزش و پرورش استان قاطعانه حمایت می‌کنیم؛ آموزش و پرورش در دو سال گذشته نقش بسیار ارزنده‌ای را ایفاء کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان داشت: باید به پیش‌دبستانی و دبستان توجه ویژه ای شود تا خروجی تعلیم و تربیت تراز انقلاب را در سالهای آتی مشاهده کرد.
وی تصریح کرد: نمونه ای از چالش هایی که آموزش و پرورش استان اصفهان موفق به برطرف کردن آنها شد حمایت از دانشگاه فرهنگیان و حل مشکل خوابگاه مورد نیاز دانشجویان بوده است، آمار استقبال از اردوهای راهیان پیشرفت و طرح‌های مختلف دیگر نشان از فعالیت‌های گسترده‌ای است که در آموزش و پرورش استان در حال انجام است.
جان‌نثاری خاطر نشان کرد: در مسیر تحول و اجرای سند تحول با جدیت باید حرکت کرد و برنامه‌های تربیتی مطابق گذشته با ظرافت و دقت انجام شوند و تمهیدات لازم درنظر گرفته شود تا مدارس امسال با نشاط و شادابی کار خود را آغاز کنند.