یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۷:۳۶:۳۳

با حضور استاندار ؛زنگ مهر در مدارس استان اصفهان به صدا در آمد

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در مراسم زنگ بازگشایی مدارس اصفهان که صبح امروز (شنبه_۳مهرماه) در دبیرستان دخترانه شاهد حکیمه (صارمیه ۱۶) برگزار شد، با تاکید بر اینکه آموزش تعطیل بردار نیست، اظهار کرد: با همه گیری کرونا آموزش حضوری در مدارس تعطیل شد و این روزها معلمان و دانش آموزان دلتنگ همدیگر و مدرسه هستند. امیدوارم هرچه زودتر شر این ویروس منحوس از سر مردم ما کم و دوباره فضای آموزش به معنای واقعی خود شکل گیرد.

وی با بیان اینکه آموزش صرف تمام کردن یک کتاب، یادگیری فرمول و مفاهیم نیست، گفت: مدرسه رکن اصلی آموزش است. در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا بارها بحث بازگشایی مدارس مطرح شد و دیدگاه های مختلفی وجود داشت، اما سلامت دانش آموزان برای ما یک اصل مهم است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه باید هرچه زودتر فضاهای آموزشی بازگشایی شود، افزود: امیدوارم به زودی مدارس را بازگشایی کنیم تا آموزش و پرورش شکل اصلی خود را بگیرد. در دوران همه گیری کرونا روزهای سختی بر معلمان گذشت و دانش آموزان و معلمان تجربیات زیادی کسب کردند. در این روزها نیز دغدغه مدیران آموزش و پرورش این بود که کلاسی بدون معلم نماند.

وی با اشاره به اینکه ما هنوز با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کنیم، تصریح کرد: امروز همه شهرهای استان وضعیت نارنجی دارند، اما هنوز نگرانیم چون برخی هنوز واکسن نزده اند و این نگرانی در شهر اصفهان بیشتر است.

رضایی از همه کسانی که واکسن نزده اند درخواست کرد هرچه سریع تر واکسن بزنند و تاکید کرد: واکسن نه تنها مشکلی ندارد، بلکه بسیار ضروری است. اولین قشری که واکسن زدند کادر بهداشت و درمان بودند که حتی یک مورد مرگ و میر هم در پرسنل بهداشت و درمان نداشتیم و نشان می دهد واکسن اثربخش است.

استاندار اصفهان با ابراز نگرانی از پیک بعدی کرونا و شیوع لامبدا، گفت: واکسیناسیون می تواند کمک کند از ابتلا و مرگ و میر افراد در موج بعدی جلوگیری کنیم، اما واکسن به معنای این نیست که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم.

وی از معلمان به عنوان معتمدان مردم درخواست کرد تزریق واکسن را به مردم توصیه کنند و افزود: تمام هم و غم ما سلامت دانش آموزان است، بنابراین اگر شروع کلاس های تحصیلی را اعلام کردیم بر مبنای کارشناسی و در نظر گرفتن همه مسائل است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =