1

افتتاح طرح‌های خدماتی و زیرساختی شهرستان اردستان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، همزمان با هفته گرامیداشت دولت، دکتر امیررضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در آیین افتتاح طرح‌های شهرستان اردستان، اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت بالغ بر ۵۰ پروژه زیرساختی، عمرانی، خدماتی و فرهنگی در اردستان به بهره‌برداری رسید و حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های افتتاح شده، هزینه شد.
‌وی افزود: عملیات اجرایی ۲ پروژه دیگر با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان اردستان آغاز شد که امید می‌رود در هفته دولت سال آینده این ۲ پروژه افتتاح شود.
دکترنقش خاطرنشان کرد: امیدواریم با اقدامات خوبی که در شهرستان اردستان آغاز شده شاهد توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر اردستان به عنوان یک شهرستان شاخص در حوزه‌های صنعتی و گردشگری باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ در استان اصفهان حدود ۴۳۲ واحد راکد و غیرفعال وجود داشت که با پیگیری‌های انجام شده این واحدها به چرخه تولید بازگشت و استان اصفهان رتبه اول را در این زمینه کسب کرد.
وی یادآور شد: در ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی با ظرفیت زیر ۵۰ درصد، حدود یک هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی، ظرفیت آن‌ها ارتقا پیدا کرد، همچنین حدود ۸۴۰ طرح سرمایه‌گذاری تولیدی و کشاورزی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ‌۶ هزار میلیارد تومان از سال گذشته تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.
گفتنی است با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان پروژه مهار سیلاب حوزه آبخیز بغم با اعتباری حدود ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۲۰ نفر در محل اردستان روستای جنبه و ومکان افتتاح شد و اجرای آسفالت اسلاری سیل محور زواره-ریگستان به طول ۱۸ کیلومتر با اعتبار ۵۴.۰۰۰ میلیون ریال، محور باند جدید زواره-اردستان به طول ۸ کیلومتر با اعتبار ۱۶۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.