یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۷:۵۵:۲۷

استاندار اصفهان: امسال هم مازوت در استان مصرف نمی شود

استاندار اصفهان گفت: امسال هم مانند سال گذشته برای جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ سلامت مردم، سوخت مازوت(نفت کوره) در واحدهای صنعتی استان مصرف نخواهد شد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی روز شنبه در یکصد و ششمین جلسه شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی استان افزود: تامین سوخت گاز زمستانه واحدهای صنعتی یکی از مباحث بسیار مهم این جلسه است.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی و تولیدی استان باید تعمیرات و تعطیلات برای بازسازی خود را به فصل زمستان موکول کنند تا با صرفه جویی در مصرف گاز، این انرژی به مصارف خانگی اختصاص پیدا کند و امسال با قطع گاز مواجه نشویم.

استاندار اصفهان اظهار داشت: مصوبات بسیاری در این زمینه در ستاد انرژی استان مصوب شده است و واحدهای تولیدی و صنعتی باید بصورت هماهنگ با مجموعه استان در این زمینه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز بحث وفاق، همکاری و توسعه مانند همیشه مطرح شد، اضافه کرد: دغدغه اصلی این شورا حل و فصل مشکلات فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی در نقاط مختلف استان اصفهان است.

رضایی خاطرنشان کرد: مسائل این واحدها با توجه به برخی کارشناسی های انجام شده، در این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیم نهایی در باره آنها گرفته می‌شود.

وی با اشاره به مصوبات جلسه امروز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان گفت: بیمه کارگری برقکاران ساختمانی دارای پروانه در این جلسه به تصوبب رسبد و قطع بیمه حدود ۸۰۰ نفر از این افراد دوباره برقرار خواهد شد .

استاندار اصفهان افزود: تامین اجتماعی، فعالیت این برقکاران ساختمانی را بعنوان کارفرما تلقی کرده بود اما با مصوبه امروز، این مساله حل شد تا مشکل کارگران برقکار برطرف شود.

 وی با اشاره به مطرح شدن مساله مفاصا حساب پیمانکاران انفرادی در نشست امروز اظهار داشت: ۲ دیدگاه مختلف در این زمینه وجود داشت که مقرر شد بررسی بیشتری در مورد این موضوع ، در تهران انجام شود.

رضایی اضافه کرد: بسته حمایتی خوبی هم توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در مورد آموزش و ارائه تسهیلات در این زمینه به واحدها و فعالان اقتصادی ارائه خواهد شد که همه این موارد تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع کارهای سخت و زیان آور در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که با همکاری و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مورد تصویب قرار گرفت تا قدم مثبتی برای رفع موانع تولید برداشته شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه همه این مسائل بدنبال اجرا کردن فرمان رهبر معظم انقلاب برای رفع موانع تولید است، بیان کرد: استان اصفهان تا امروز در این زمینه در کشور پیشگام بوده و بسته‌های حمایتی توسط ادارت کل استان مانند اداره کل تامین اجتماعی، اداره کل کار و اداره کل امور مالیاتی در راستای حل و فصل مسائل و رفع موانع تولید ارائه شده است.

یکصد و ششمین جلسه شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی، امروز با حضور استاندار، دادستان، رییس دادگستری، رییس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، رییسان بانک‌های استان، مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی و فعالان بخش خصوصی در اتاق بازگانی برگزار شد.

مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =