یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۴۴:۰۴

استاندار اصفهان در آیین رژه نیروهای مسلح: حماسه آفرینی، غیرت و ایستادگی با نگاه توحیدی در دوران دفاع مقدس معنا شد

دکتر مرتضوی گفت: در طول تاریخ کشور ما حماسه، غیرت و ایستادگی در یک نگاه توحیدی در تراز دفاع مقدس معنا شد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز سی‌ و یکم شهریورماه، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین رژه نیروهای مسلح، گفت: سلام و درود خداوند متعال بر روان پاک و مطهر همه شهدا، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دوران دفاع مقدس، شهدای امنیت، شهدای مدافع حرم، شهدای سلامت و همه ۲۴ هزار شهید استان بزرگ و مقتدر اصفهان و شهدایی که در جوار ایشان این مراسم باشکوه برگزار می‌گردد.
وی ادامه داد: سلام و درود خدا به روح بلند و ملکوتی بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی.
دکتر مرتضوی ضمن گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس، گفت: در دوران انقلاب اسلامی رویدادهای متعدد و پرافتخار زیادی را داشته‌ایم لیکن دوران دفاع مقدس از جمله وقایعی بود که موجودیت و رشد و بالندگی انقلاب اسلامی را سبب شد.
استاندار اصفهان عنوان کرد: دستاوردهای این دوران حیات انقلاب و تدوام حرکت انقلاب را میان ملت‌های مسلمان به همراه داشت.
دکتر مرتضوی افزود: بیگانگان و دشمنان انقلاب فکر می‌کردند در شرایطی که حکومت نوپای جمهوری اسلامی هنوز استقرار کامل نیافته است و مردم سرگرم تثبیت انقلاب خود هستند می‌توانند با تحمیل توطئه‌های مختلف و یک جنگ تحمیلی نابرابر ایران اسلامی را به زانو درآورند.
وی تصریح کرد: آنان غافل بودند از اینکه انقلاب اسلامی هویت دیگری را برای مردم ما تعریف کرده بود و در سایه انقلاب اسلامی مردم آماده‌تر و سرزنده‌تر از همیشه آماده مبارزه و دفاع از کیان اسلام عزیز بودند.
استاندار اصفهان متذکر شد: اگر تعبیر کنیم که دفاع مقدس تاریخ ساز و برای همه درس آموز شد سخن گزافی نگفته‌ایم، جنگ تحمیلی گرچه خسارت‌هایی برای کشور ما به همراه داشت اما سرمایه عظیم و گنجینه گرانبهایی را برای کشور و ملت ما ایجاد کرد.
دکتر مرتضوی در بخش دیگر سخنان خود گفت: همانطور که رهبری معظم انقلاب مدظله العالی فرمودند، اولین اثر این دوران آن بود که این دفاع «ملت ساز» شد.
وی ادامه داد: ملت ایران به یک ملت منسجم، مقاوم و قوی در برابر متجاوزین و بیگانگان بدل شد.
دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه دفاع مقدس تمام شکاف‌های اجتماعی را از بین برد، عنوان کرد: در دفاع مقدس فارس، ترک، کرد، لر، ترکمن، بلوچ و عرب معنای خود را از دست داد و همه اقوام و مذاهب به صورت یکپارچه در کنار هم در مقابل حمله دشمن صف آرایی کردند.
وی متذکر شد: دفاع مقدس ملت قوی، بزرگ و منسجم ایران اسلامی را برای اسلام عزیز ایجاد کرد و شعار محوری دفاع مقدس «ما متحدیم» یقیناً یکی از مهمترین ثمرات دفاع مقدس بوده است.
استاندار اصفهان اظهار کرد: دفاع مقدس به ما نشان داد که پای بندی به معارف اسلامی، اعتقاد به خداوند و ارزش‌های دینی با عشق به میهن نه تنها منافاتی ندارد بلکه عشق به خداوند، ایمان و وطن در کنار یکدیگر است.
دکتر مرتضوی افزود: به همه قرون گذشته سرکشی و در تاریخ جستجو کنید، جنگ‌های مختلف و متعددی بر این سرزمین روا داشته شده اما هیچ کجا و در هیچ زمانی حماسه، غیرت و ایستادگی در یک نگاه توحیدی و در تراز دفاع مقدس یافت نخواهد شد.
وی ادامه داد: یک ارتش مؤمن، میهنی، مکتبی و ملی که در منطقه بی‌نظیر است و یک سپاه دلاور و پرافتخار که از دل انقلاب اسلامی جوشید و در کنار آن بسیج سرافراز جوانان برومند و انقلابی که دانشکده‌های نظامی را به خود ندیده بودند و کلاس‌های نظامی متداول را طی نکرده بودند اما ایمان آنان عملکردشان را از همه اعصار و دوران‌ها بالاتر برد.
استاندار اصفهان گفت:نیروهای مسلح ما مظلومانه و در برخی مقاطع با دست خالی دفاع و در برابر مجهزترین ارتش‌های منطقه ایستادگی کردند.
استاندار اصفهان عنوان کرد: ایمان قوی بود که خرازی‌ها، کاظمی‌ها، باکری‌ها، همت‌ها و زین‌الدین‌ها را تربیت کرد و در ادامه استمرار همین تفکر راهبردی توسط مقام معظم رهبری نقش بی‌بدیل و تأثیرگذار سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ساماندهی جبهه مقاومت و ستاد مبارزه با صهیونیست‌ها را از بغداد تا بیروت، فلسطین و یمن شکل داد.

وی ادامه داد: امروز نیز فرماندهی معظم کل قوا که به درایتش، شجاعتش و ایمانش همه افتخار می‌کنیم این نگاه سراسر توحیدی را بر همه نیروهای مسلح ما سایه گستر کرده است.
دکتر مرتضوی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: ما قصد تجاوز نداشتیم و بنای ما آن بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار همسایگان خود با محبت و برادری و دوستی زندگی کنیم زیرا پیام انقلاب ما رحمت، عدالت و استقلال بود اما بیگانگان این اقتدار و توانمندی را تاب نیاوردند.
وی ادامه داد: امروز به دنیا می‌گوییم، بزرگترین نیروی مسلح ضد ترور و ضد تروریسم دنیا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قبل از آنکه در برابر تجاوز دشمن در میدان‌های غربی و جنوبی کشور بایستد نخستین قدمش مبارزه با گروهک‌های تروریستی بود که دشمنان قسم خورد انقلاب و مردم به دامن ایران اسلامی روانه کرده بودند.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: به دشمن می‌گوییم همچنان گذشته در بحران و فتنه‌های شما ایستاده‌ایم ما به این ارتش، سپاه، بسیج، انتظامی و ملت بزرگ و رهبر شجاع خود افتخار می‌کنیم. متحد و منسجم هستیم و دست در دست یکدیگر می‌دهیم و از همه مشکلات با الهام از سرمایه معنوی دفاع مقدس عبور خواهیم کرد.
وی افزود: ایرانی آبادتر و سرزنده‌تر می‌سازیم و به دنیا می‌گوییم این ملت بزرگ و قدرتمند در برابر همه تجاوزهای شما خواهد ایستاد.
استاندار اصفهان گفت: در پایان مجدد عرض سلام و ادب احترام دارم به محضر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، ارواح طیبه شهدا و همه مجاهدانی که در سراسر گیتی برای اعتلای کلمه الله جانفشانی می‌کنند.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =