یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۴۳:۴۱

استاندار اصفهان در آیین نواختن زنگ مهر:تزکیه و تعلیم و تربیت دو بال آینده سازان کشور برای رشد و پیشرفت است

دکتر مرتضوی گفت: در دانش‌آموزان دو بال تزکیه و تعلیم و تربیت بایستی همراه باهم رشد کنند از این رو معلمان و دبیران در تلاش هستند تا در مسیرهای معرفتی برنامه‌های متفاوتی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، صبح امروز یکم مهرماه، آیین آغاز سال تحصیلی در استان و نواختن زنگ مهر و مقاومت با حضور استاندار اصفهان در دبیرستان شهید محمدحسین سجاد برگزار شد.

در این آیین دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: این ایام یادآور سلحشوری، مجاهدت و از خود گذشتگی مردم عزیز کشورمان در سراسر ایران اسلامی است‌.

وی ادامه داد: در امتداد حرکت دفاع مقدس، استان اصفهان نیز بعنوان یکی از ستون‌های اصلی این دفاع توحیدی با تقدیم ۲۴ هزار شهید نقش ویژه‌ای را در پیروزی جنگ تحمیلی ایفا کرد که شایسته است یاد شهدای والامقام استان بالاخص دانش‌آموزان شهید را گرامی بداریم.

استاندار اصفهان بیان کرد: بازگشایی مدارس شور و نشاط و حیات جدیدی را در کالبد زندگی اجتماعی مردم ایجاد می‌کند.

دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه نخستین گام از مسیر تعالی کشور در مدارس مستقر است، عنوان کرد: هر دانش‌آموز اگر برای خود هدفی تعیین و برای رسیدن به آن هدف تلاش و برنامه‌ریزی کند آینده متفاوتی خواهد داشت.

وی افزود: در مسیر زندگی همهٔ ما فراز و فرودهای بسیاری وجود دارد و خلقت انسان نیز دو بُعد روحانی و جسمانی دارد، همانطور که باید به تعلیم و تربیت اهمیت دهیم تا استعدادها و تخصص‌ها شکوفا شود در بُعد دیگر نیز بایستی به زندگی معنوی و روحانی خود توجه داشته باشیم.

استاندار اصفهان گفت: دو بال تزکیه و تعلیم و تربیت بایستی همراه باهم رشد کنند از این رو معلمان و دبیران در تلاش هستند تا در مسیرهای معرفتی برنامه‌های متفاوتی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

دکتر مرتضوی با اشاره به شش هزار دانش‌آموز شهید استان، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان شهید ما در همین مسیر حرکت کردند و حاضر شدن برای امنیت، رفاه و آزادی مردم ایران اسلامی از جان شیرین خود بگذرند.

وی ادامه داد: تعالی روحی و معنوی انسان را نسبت به سایرین مسئول می‌کند و فضائل اخلاقی را در فرد رشد می‌دهد.

استاندار اصفهان اظهار کرد: بسیاری از جوامع از این نگاه تربیتی تهی هستند و نتیجه دوری جستن از این مفاهیم ارزشمند فوج فوج خانه سالمندان و زندگی‌های تنها است.

دکتر مرتضوی بیان کرد: برخی کشورهای اروپایی برای افرادی که از سوی فرزندان‌شان طرد شده‌اند وزارتخانه راه‌اندازی کردند این مسائل ناشی از توجه تک بُعدی به مسائل تربیتی است.

وی متذکر شد: کشور ما را در حوزه‌های مختلف علم و فناوری، تکمیل زیرساخت‌ها، بهداشت و درمان، سوادآموزی و … مقایسه کنید تا متوجه پیشرفت و توسعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی شوید.

استاندار اصفهان تأکید: به همه نسل نوجوان و جوان مطالعه کتاب‌های ایران مقتدر، کارنامه و  صعود ۴۰ سال را توصیه می‌کنم، داده‌های این کتاب‌ها از درون کشور نیست با مطالعه آنها متوجه پیشرفت کشور و دلیل فتنه‌گری‌های دشمن برای از بین بردن اتحاد میان مردم می‌شوید.

دکتر مرتضوی گفت: در یک دوی امدادی قرار داریم، پیشرفت‌های کشور حاصل زحمات پدران و مادران شما نسل نوجوان و جوان است، آینده کشور نیز به تلاش دانش‌آموزان و دانشجویان وابسته است.

وی ادامه داد: با این دید که دانش‌آموزان آینده ساز کشور هستند، باید برای پیشرفت‌ و توسعه همه جانبه ایران اسلامی برنامه داشته باشند.

استاندار اصفهان در پایان آغاز سال تحصیلی جدید را به جامعه فرهنگیان استان و دانش‌آموزان تبریک و تهنیت گفت و برای دانش‌آموزان ایران اسلامی آرزوی سعادت و عاقبت بخیری کرد.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =