جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
۰۰:۳۷:۵۳

استاندار اصفهان:اولویت اصلی تامین مسکن، استفاده از بافت‌های فرسوده است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی روز یکشنبه در هشتاد و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری، افزود: باید حداکثر تا ۱۵ روز آینده کمیته ای با عنوان  “کمیته تامین زمین” با مسولیت مدیر کل راه و شهرسازی اصفهان تشکیل و ۳۰۰ هکتار زمین مورد نیاز طرح “ویژه مسکن” در استان  فراهم شود.

استاندار اصفهان با اشاره به وظیفه تامین مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی بر اساس قانون مجری، تاکید کرد: انجام این کار  نیاز به همراهی و  تعامل همه سازمان دارد.

رضایی گفت: اعضای کمیته تامین مسکن استان به استناد به مصوبه این شورا و قانون مسکن باید زمین‌های مورد نیاز را با کمک فرمانداران و شهرداران و دیگر سازمان های مربوطه استان تا ۱۵ روز آینده شناسایی کنند و گزارش اقدامات خود را به صورت مرتب به استانداری ارائه دهند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: بانک‌های دولتی و خصوصی استان بر اساس قانون موظف به اختصاص ۲۰ درصد تسهیلات خود به تامین مسکن هستند.

رضایی با تاکید بر ایجاد جاذبه های لازم برای ساکنان شهری، اظهار داشت: فراهم نمودن امکانات و جاذبه های شهری از مهاجرت بیشتر به کلانشهر اصفهان و شهرهای بزرگ استان جلوگیری می کند.

استاندار اصفهان با اشاره به تاکید رییس جمهوری مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال و ضرورت همراهی و تلاش همه مسوولان استان برای اجرایی شدن این طرح، اظهار داشت: سهم استان در طرح دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، ۷۰ تا ۸۰ هزار واحد است که اجرایی شدن آن نیاز به عزم جدی و همدلی با مردم دارد.

در هشتاد و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان مباحث و مصوبات مختلفی درباره احداث مسکن برای اقشار مختلف مردم مانند ایثارگران و محرومان مطرح و درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان با صدور پيامي سالروز ولادت حضرت زينب(س) و روز پرستار را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.

۸ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با صدور پيامي هفته بسيج را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت.

۳ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *