یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۳۳:۴۹

استاندار اصفهان:اولویت اصلی تامین مسکن، استفاده از بافت‌های فرسوده است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی روز یکشنبه در هشتاد و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری، افزود: باید حداکثر تا ۱۵ روز آینده کمیته ای با عنوان  “کمیته تامین زمین” با مسولیت مدیر کل راه و شهرسازی اصفهان تشکیل و ۳۰۰ هکتار زمین مورد نیاز طرح “ویژه مسکن” در استان  فراهم شود.

استاندار اصفهان با اشاره به وظیفه تامین مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی بر اساس قانون مجری، تاکید کرد: انجام این کار  نیاز به همراهی و  تعامل همه سازمان دارد.

رضایی گفت: اعضای کمیته تامین مسکن استان به استناد به مصوبه این شورا و قانون مسکن باید زمین‌های مورد نیاز را با کمک فرمانداران و شهرداران و دیگر سازمان های مربوطه استان تا ۱۵ روز آینده شناسایی کنند و گزارش اقدامات خود را به صورت مرتب به استانداری ارائه دهند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: بانک‌های دولتی و خصوصی استان بر اساس قانون موظف به اختصاص ۲۰ درصد تسهیلات خود به تامین مسکن هستند.

رضایی با تاکید بر ایجاد جاذبه های لازم برای ساکنان شهری، اظهار داشت: فراهم نمودن امکانات و جاذبه های شهری از مهاجرت بیشتر به کلانشهر اصفهان و شهرهای بزرگ استان جلوگیری می کند.

استاندار اصفهان با اشاره به تاکید رییس جمهوری مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال و ضرورت همراهی و تلاش همه مسوولان استان برای اجرایی شدن این طرح، اظهار داشت: سهم استان در طرح دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، ۷۰ تا ۸۰ هزار واحد است که اجرایی شدن آن نیاز به عزم جدی و همدلی با مردم دارد.

در هشتاد و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان مباحث و مصوبات مختلفی درباره احداث مسکن برای اقشار مختلف مردم مانند ایثارگران و محرومان مطرح و درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =