یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۲۹:۲۷

استاندار اصفهان در شورای اداری استان مطرح کرد: لزوم اهتمام دستگاه ها در صدور مجوز کسب و کار و رعایت جزئیات در ثبت اطلاعات در سامانه صدور مجوزها

دکتر مرتضوی با تأکید بر اهتمام دستگاه‌ها در صدور مجوزهای کسب و کار بر رعایت همه جزئیات در ثبت اطلاعات در سامانه صدور مجوزها تأکید کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در شورای اداری استان ضمن تبریک روز روستا و عشایر، گفت: روستاییان و عشایر عزیز در حوزه تولید و امنیت غذایی نقش بسزایی دارند از این رو قدردان این جامعه ارزشمند هستیم.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مجموعه انتظامی کشور، ادامه داد: هفته نیروی انتظامی را به همه جان برکفان این حوزه تبریک و تهنیت می‌گویم، عزیزانی که در ایام اخیر نیز با تقدیم چند شهید بزرگوار نشان دادند برای تأمین امنیت جامعه جانفشانی می‌کنند.
استاندار اصفهان عنوان کرد: مقوله امنیت جایگاه، شأن و منزلت حافظ امنیت را مشخص می‌کند، امنیت همانند اکسیژن اطراف ما وجود دارد و جمعی برای حفظ آن خون داده‌اند.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: هفته گذشته در استان اصفهان میزبان جایزه مصطفی (ص) و جشنواره فن نما بودیم و همچنین کنگره بزرگداشت ۲۴ هزار شهید و سرداران شهید استان آغاز گردید.
وی ادامه داد: همچنین در اصفهان از روز گذشته میزبان سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان هستیم که با حضور وزیر ارشاد و معاونین این رویداد فرهنگی و هنری افتتاح شد.
استاندار اصفهان اظهار کرد: در افتتاحیه این رویداد با وزیر ارشاد گفتگو و مذاکره کردم تا اصفهان بعنوان دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم کودک و نوجوان معرفی شود.
دکتر مرتضوی افزود: اینگونه با برنامه‌های بلندمدت و غنی‌تر از این جشنواره میزبانی می‌کنیم و محتوای این حوزه در تراز جمهوری اسلامی تهیه و تدوین می‌شود.
وی درخصوص گزارش ارائه شده توسط مجمع بسیجیان در این نشست، عنوان کرد: ظرفیت مجمع بسیجیان می‌تواند همانند بازویی قدرتمند در امور مشورتی و فکری در کنار مدیران استان قرار بگیرد.
استاندار اصفهان افزود: با بهره‌مندی از این موقعیت، مدیران می‌توانند با فراغ بال نسبت به موضوعات و دغدغه هایی که دارند تصمیم گیری کنند.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه‌ای میان استان و مجمع بسیجیان امضاء شده که امیدواریم از این ظرفیت به خوبی بهره‌مند شویم.
وی با تأکید بر اهتمام دستگاه‌ها در صدور مجوزهای کسب و کار، گفت: طی ماه‌های گذشته رتبه استان اصفهان در سامانه صدور مجوزها مطلوب نبود و مهم‌ترین دلیل آن عدم رعایت همه جزییات در ثبت مجوزها در این سامانه بود.
دکتر مرتضوی ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده توسط اداره کل اقتصاد و دارایی استان، با همت دستگاه‌های اجرایی جایگاه استان نسبت به گذشته مطلوب تر شده اما با رعایت همه جانبه روند تکمیل صدور مجوزها، تکمیل این سامانه سرعت بیشتری می یابد.
وی تأکید کرد: اصفهان با دارا بودن زیرساخت‌های متعدد بایستی در رتبه‌های بالای خدمت رسانی به مردم قرار بگیرد از این رو مدیران مکرراً از کارشناس مربوطه ارائه گزارش بخواهند تا روند صدور مجوزها سرعت بیشتری بگیرد.
استاندار اصفهان با اشاره به برخی از قوانین مخل کسب و کار و فضای اقتصادی استان، گفت: یکی از کارهای خوبی که از گذشته در استان انجام می‌شد شناسایی این موارد توسط دستگاه‌ها و ارائه به سطح ملی بود تا کارگروه مقررات زدایی حسب گزارشات ارائه شده برخی موارد را اصلاح و فضای اقتصادی استان را ساماندهی می‌کرد.
دکتر مرتضوی افزود: پیگیری‌های خوبی در دو سال گذشته انجام شد و رتبه استان در بهبود شاخص فضای کسب و کار از ۲۳ به رتبه ۵ ارتقاء یافت.
وی متذکر شد: اگر این مسیر توسط دستگاه‌ها ادامه یابد کشور و استان از این شرایط منافع خواهد شد.
استاندار اصفهان خطاب به مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این راستا کارشناسان خبره دستگاه‌ را متولی این موضوع قرار دهید تا مواردی که سبب بهبود فضای کسب و کار می‌شود و خلل‌هایی که در این حوزه وجود دارد به سطح ملی منعکس شود.
وی در پایان تأکید کرد: استعلام طرح‌های پیشران استان با سرعت قابل توجهی دنبال شود.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =