یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۰:۲۴:۱۱

در نشست مشترک هیأت‌های اجرایی و نظارتی انتخابات استان مطرح شد؛ تشریح و تبیین راهبردهای اساسی برگزاری انتخابات در استان توسط استاندار اصفهان

استاندار اصفهان، در نشست مشترک ستاد انتخابات استان با هیأت‌های اجرایی و نظارتی انتخابات در استان، راهبردهای اساسی برگزاری انتخابات شایسته در استان را برشمرد.
image_pdfimage_print

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، شامگاه نوزدهم مهرماه، جلسه مشترک ستاد انتخابات استان با حضور استاندار اصفهان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، رئیس کل دادگستری استان، اعضاء هیأت‌های اجرایی و نظارتی استان و شهرستان‌ها و سایر اعضاء برگزار شد.
در این نشست دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان گفت: در استان فرآیند انتخابات ذیل چهار راهبرد (امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت) که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: فعالیت‌های انجام شده توسط ستاد انتخابات و کارگروه‌های اجرایی انتخابات، زمینه‌ساز آمادگی استان برای برگزاری بهترین و امن‌ترین انتخابات با مشارکت گسترده در عین حال سالم و با در نظر گرفتن شرایط رقابتی یکسان برای همه کاندیدها است.
استاندار اصفهان بیان کرد: از مجموعه هیأت‌های نظارت و شهرستان‌ها بابت پشتیبانی و حمایتی که تاکنون داشته‌اند تا در زمان مقرر هیأت‌های اجرایی تشکیل شوند تقدیر می‌کنم.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: با همراهی و همکاری‌های صورت گرفته پیش از پایان موعد مقرر قانونی تمامی ۶۲ هیأت اجرایی انتخابات در بخش‌ها و شهرستان‌های مختلف و حوزه‌های اقلیت‌های استان تشکیل شدند.
وی درخصوص زمینه‌سازی برای مشارکت همگانی در انتخابات، گفت: از مدت‌ها قبل به فرمانداران توصیه کردیم تا از هر فرصتی برای برقراری ارتباط بیشتر با مردم، افزایش سرمایه اجتماعی و کاهش مشکلات بهره‌مند شوند.
استاندار اصفهان متذکر شد: جبهه مواجه ما بعنوان خادمان مردم و ایران اسلامی، جبهه امید است و این امید به نحو دیگر و نامطلوبی در جبهه کفر نیز وجود دارد از این رو با عملکرد خوب و شایسته ما، امید جبهه دشمن برای همیشه به یأس و ناامیدی مبدل می‌شود.
دکتر مرتضوی ادامه داد: بسیاری از نقشه‌های دشمن برای مردم ما با مشارکت گسترده، استمرار و امتداد خود را از دست می‌دهد.
وی اضافه کرد: از طرفی کاهش حضور و مشارکت در انتخابات طمع را در دل دشمن ایجاد می‌کند به همین دلیل بایستی همه بضاعت در دسترس و ممکن را برای افزایش مشارکت همگانی در انتخابات به کار ببریم.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه افزایش مشارکت در انتخابات لوازمی دارد، گفت: حفظ بی طرفی و عدم هرگونه اقدام له یا علیه کاندیداهای انتخابات بعنوان یک راهبرد اساسی مد نظر است.
وی افزود: بعنوان مجریان انتخابات، بر ما حرام است که وارد منازعات له یا علیه کاندیداها شویم.
دکتر مرتضوی عنوان کرد: امیدآفرینی در کنار تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد برای همه گروه‌ها و جریان ها اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: در بررسی صلاحیت‌ها، بخشی که متوجه هیأت‌های اجرایی است از همه کیان مسئولیت خود دفاع کنید و نسبت به آن حساس باشید.
استاندار اصفهان متذکر شد: همه اعضاء در هر عنوانی که هستند نسبت به قانون انتخابات اشراف اطلاعاتی کامل و دقیق داشته باشند.
دکتر مرتضوی گفت: این اصل مهم را بدانید که در مجموع، ریلی که بر آن حرکت می‌کنید، ریل و مسیر قانون است.
استاندار اصفهان تشریح کرد: ممکن است بسیاری از جریانات سیاسی، فرهنگی و … در جریان انتخابات شما را از ریل قانون و قانون‌مداری منحرف کنند از این رو نسبت به رویکرد و اعمال خود ثابت باشید.
وی عنوان کرد: جلساتی که برگزار می‌کنید را امانت تصور کنید و به حفظ این امانت خود را مقید بدانید.
استاندار اصفهان تأکید کرد: در برخورد با تخلفات وارد تنش‌ها نشوید تخلفات مستند سازی و به مراجع قانونی اعلام شود و از هرگونه تنش فاصله بگیرید.
وی تصریح کرد: در این راستا از ظرفیت هماهنگی و همدلی که در استان میان حوزه اجرای انتخابات و دستگاه قضایی وجود دارد به نحو مطلوب برای برگزاری انتخابات با کمترین تخلف استفاده کنید.
دکتر مرتضوی اظهار کرد: هر چقدر این فضا امن و آرام باشد امید مردم به مشارکت و امید کاندیداها به رقابت بیشتر می‌شود.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =