یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۰۱:۴۶

استاندار اصفهان در جمع نخبگان شهرستان ورزنه: توزیع اعتبارات در استان، با نگاه به شهرستان‌های محروم انجام می‌شود

دکتر مرتضوی در خصوص توزیع اعتبارات در استان، گفت: رویکرد ما این است که توزیع اعتبارات براساس نیاز شهرستان‌ها انجام شود و به شهرستان‌های محروم نگاه ویژه‌ای داریم.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در دیدار با نخبگان، فعالان و مؤثرین فرهنگی و اجتماعی شهرستان ورزنه، گفت: وقتی به پیشینه تاریخی شهرستان‌‌های شرق اصفهان نگاه می‌کنیم و در مبارزات مردم این شهرستان‌ها با نظام طاغوت و جهادی که در دفاع مقدس داشتند و شهدایی که تقدیم نظام جمهوری اسلامی کردند تأمل می‌کنیم به داشتین چنین مردم فهیم و فداکاری افتخار می‌کنیم.
وی ادامه داد: این پیشینه تاریخی مؤلفه ‌های هویتی مردم این مناطق است، همین ارتباط با پیشینه‌های هویتی نیز باعث شده تا بسیاری از نقشه های دشمن علیه مردم ما نقش برآب شود.
دکتر مرتضوی با تأکید بر مد نظر قرار دادن اقدامات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، گفت: هدف دشمن ناامید کردن مردم ما است، دشمن با امپراتوری رسانه‌ای که راه انداخته کاه را کوه و کوه را کاه جلوه می‌دهد.
استاندار اصفهان ادامه داد: در همین روزهای اخیر مظلومیت مردم فلسطین را به نحو دیگری در رسانه‌ها جلوه دادند و جای ظالم و مظلوم را جابه‌جا کردند.
دکتر مرتضوی در خصوص توزیع اعتبارات در استان که مورد پرسش برخی نخبگان شهرستان بود، گفت: رویکرد ما این است که توزیع اعتبارات براساس نیاز شهرستان‌ها انجام شود و به شهرستان‌های محروم نگاه ویژه‌ای داریم.
وی ادامه داد: اعتبارات شهرستان ورزنه نیز بیشتر از برخی شهرستان های برخوردار است زیرا این شهرستان برای آبادانی و توسعه به اعتبارات بیشتری نیازمند است.
استاندار اصفهان با اشاره به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، عنوان کرد: اگر با همه دنیا خودمان را مقایسه کنیم البته نه با فیلم و عکس‌های سایر کشورها بلکه با واقعیت جاری آنها وضعیت کشور خودمان را مقایسه کنیم به دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف می‌بالیم.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: پروژه‌های زمین مانده از گذشته در دولت سیزدهم یکی پس از دیگری در حال اجرا و بهره‌برداری هستند.
وی متذکر شد: تأمین آب برای استان نیز که بیش از ۱۰ سال زمین مانده بود با حمایت رییس جمهور محترم در حال اجراست و پروژه‌ای که تخمین می‌زدند بیش از ۹ سال به طول انجامد در یک سال پیشرفت‌های قابل توجهی دارد.
استاندار اصفهان گفت: مسئله تامین آب استان به صورت ویژه در دستور کار دولت و مدیریت استان است و دو روز در هفته برای پیشبرد پروژه‌های تأمین آب استان جلسه برگزار می‌کنیم.
وی در خصوص مسائل حول محور گردشگری در شهرستان ورزنه، گفت: فرهنگ غالب در حوزه گردشگری بایستی فرهنگ ایرانی_اسلامی باشد.
استاندار اصفهان متذکر شد: معتقد هستیم یکی از ظرفیت‌هایی که پیامبر اسلام (ص) از آن برای تبلیغ اسلام بهره بردند کاروان‌های تجاری بودند که در مکه حضور می‌یافتند، همین موضوع و بستر مناسب برای تبلیغ اسلام را فراهم کرد.
وی ادامه داد: اکنون نیز با ارائه بسته گردشگری با در نظر گرفتن معارف و فرهنگ ایران_اسلامی می توان گردشگری را به اوج رساند و از موقعیت‌های کم نظیر آن بهره‌مند شد.

تلاش همگانی برای تحقق آرمان‌های «ایران قوی»

محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این نشست، گفت: در تراز جمهوری اسلامی، همه مردم خواهان رشد و تعالی هستند و به این منظور مطالباتی دارند که برای ما بسیار محترم است.
وی ادامه داد: دولت سیزدهم برای حل کردن مشکلات مردم روز و شب نمی‌شناسد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان کرد: همه ما در یک جبهه و به دنبال تحقق «ایران قوی» هستیم که مورد تأکید مقام معظم رهبری است.
جان‌نثاری عنوان کرد: مردم این شهرستان نگران حفظ فرهنگ خود با توسعه گردشگری هستند و این نگرش و نگرانی برای ما بسیار مهم است از این رو باید به نحوی برنامه‌ریزی کنیم تا در کنار توسعه گردشگری، فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی نیز در این منطقه حفظ شود.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 4 =