یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۲۶:۰۴

با حضور استاندار اصفهان؛ جشن اشتغال و خودکفایی ۸۶۳۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان برگزار شد

جشن اشتغال و خودکفایی ۸۶۳۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و استاندار اصفهان، برگزار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، امروز سوم آبان ماه، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در جشن اشتغال و خودکفایی ۸۶۳۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان اصفهان، گفت: این دستاورد بزرگ حاصل همکاری و تلاش‌ حوزه‌ها و دستگاه‌های مختلف استان است تا با محوریت کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان این اتفاق مبارک برای مددجویان این مجموعه رقم بخورد.
وی ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده، ۸۶۳۰ نفری که در مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) خودکفا شده‌اند از مجموع حمایت کمیته امداد خارج نمی‌شوند و حمایت‌های مشاوره و پشتیبانی‌ها پایدار خواهد ماند.
استاندار اصفهان اظهار کرد: نهال بسیار پرفروغی که امروز به درخت تنومند مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) تبدیل شده، ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۷ به همت و با دستور امام اُمت، با هدف رسیدگی به وضع محرومان تأسیس شد.
دکتر مرتضوی ادامه داد: اگر به مسیر حرکت کمیته امداد امام خمینی(ره) از ابتدا تا به امروز توجه کنیم، مجاهدت‌هایی را می‌بینیم که حول فرمان حضرت امام (ره) جمع شدند تا این نهاد به عنوان یک مجموعه موفق در امر خدمت‌رسانی در کشور به الگویی موفق تبدیل شود.
وی ضمن اشاره به مسیر حرکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، عنوان کرد: این مجموعه در تنوع و کیفیت خدمات به محرومان جایگاه متعالی در کشور دارد.
استاندار اصفهان گفت: بزرگواران تحت حمایت این مجموعه، انصافاً در ابعاد مختلف نیز الگو هستند.
دکتر مرتضوی ادامه داد: معوقات تسهیلات تمامی خدمات بانک‌ها که بعنوان حمایت و پشتیبانی از مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمت رسانی می‌کنند، کمتر از یک درصد است.
وی با اشاره به اینکه در هیچ قشر دیگری اینچنین خوش حسابی را نداریم، خاطرنشان کرد: باتقواترین و وفادارترین افراد در بازگرداندن تسهیلات، در مجموعه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
استاندار اصفهان متذکر شد: در تقویت سیاست‌ها و تفکرات زیرساختی خدمات نیز مجموعه کمیته امداد رشد یافته عمل می‌کند.
دکتر مرتضوی با اشاره به خدمات فرامرزی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: حفظ شأن و شخصیت انسان‌ها، وجهه بارز مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
وی عنوان کرد: جلوه دیگری از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در نخبگان دیده می‌شود.
استاندار اصفهان گفت: نگاه به مشارکت و مردمی سازی فرهنگ امداد و کمک در شئونات مختلف و حمایت همه جانبه از مددجویان خصیصه بارز این مجموعه است.
دکتر مرتضوی اجرای طرح در کمیته امداد را همراه با اتاق فکر مشخص و هدایت‌گر دانست و عنوان کرد: نگاهی که از ابتدا تاکنون در مجموع کمیته امداد راهبری و خدمت کرده، مقدس و کارشناسی شده است.
استاندار اصفهان ضمن قدردانی از حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان، گفت: از رهنمودها و برنامه‌ریزی‌های مشخص و کارشناسی شده رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و همه نیروهای خدوم این مجموعه در استان و سایر دستگاه‌ها که از این مجموعه حمایت و پشتیبانی می‌کنند تقدیر و قدردانی می‌کنم.
دکتر مرتضوی در این آیین ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونسیتی علیه مردم مظلوم غزه، گفت: آنچه که امروز امت اسلام را بی تاب و همه انسانها را نگران و ناراحت کرده حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونسیتی به زنان، کودکان و مردم بی دفاع فلسطین است.
وی ادامه داد: این رژیم کودک کش و غاصب جنایت را به اوج خود رسانده است.
استاندار اصفهان متذکر شد: زمانی که طوفان الاقصی به پا شد، حفره‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم غاصب صهیونیستی بر همگان هویدا شد.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: از همین رو ابعاد جدیدی علیه این رژیم غاصب در دنیا ایجاد گردید.
استاندار اصفهان گفت: نسل جوان ما بایستی با این وقایع مأنوس شوند زیرا این نسل همواره مورد هدف دشمن قرار دارند.
دکتر مرتضوی گفت: از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری درخواست کرده‌ام پیگیری کنند تا مدارس و دانشگاه‌های استان زنگی به نام زنگ فلسطین داشته باشند تا کارشناسان متبحر و صاحب صلاحیت ابعاد مختلف این موضوع را برای نسل نوجوان و جوان روایت کنند و فاصله‌ای میان نسل جوان با حقیقت‌های روز جهان نیفتد.

مطالب مشابه
استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار اصفهان با وزیر دادگستری در راستای پیگیری مسائل کلان و اساسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۸ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

استاندار اصفهان گفت: بایستی نگاه آرمانخواهانه در حوزه مقاومت و استکبار ستیزی که دانشجویان میراث‌دار آن هستند، بیش‌از پیش تجلی پیدا کند.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش ۱۶ مدرسه خیر ساز به‌صورت همزمان در منطقه محروم پشتکوه فریدونشهر افتتاح می شود.

۱۶ آذر ۱۴۰۲
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =