یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۸:۲۲:۴۰

دیدار رئیس جهاد دانشگاهی کشور با استاندار اصفهان

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، رییس جهاد دانشگاهی کشور در این دیدار با تاکید بر آمادگی کامل این مجموعه برای خدمت در مسیر توسعه استان اصفهان گفت: ماموریت جهاد دانشگاهی از ابتدا تاکنون الگوسازی توان کشور در ۲ شاخص توسعه فرهنگی و علمی و فناوری بوده است.

حمیدرضا طیبی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های توسعه و اقتصاد دانش بنیان در بخش مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، فرهنگی و اجتماعی در جهاد دانشگاهی افزود: این مجموعه به بحث آموزش مرتبط با پژوهش نیز ورود پیدا کرده است.

وی با اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی در بخش‌های مختلف از جمله دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد امور درمان ناباروری در کشور توسط این مجموعه انجام می‌شود و اولین مرکز تولید ژنی کشور در پژوهشگاه رویان ایجاد شد.

وی با اشاره به مجموعه تولیدی محصولات دارویی و شیمیایی شهید مدرس در شهرستان تیران و کرون در غرب استان اصفهان و مسائل و مشکلاتی که تاکنون داشته است، خاطرنشان کرد: در صورت بهره برداری از این مرکز قادر به تولید مواد اولیه جدید دارویی و غذایی در کشور هستیم که تا کنون از خارج وارد می‌شد.

طیبی با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار به‌منظور فعال کردن این مجموعه تولیدی نیاز به ایجاد مزیت برای بخش خصوصی دارد، خواستار حمایت مسوولان استان اصفهان برای تحقق این موضوع شد.

رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان در اصفهان نیز در این جلسه گفت: این مجموعه به پژوهش‌های مختلف از جمله درمان ناباروری و تولید دام سبک با افزایش شیردهی و گوشت آوری با استفاده از دانش سلول های بنیادی می‌پردازد.

محمدحسین نصراصفهانی یکی دیگر از پژوهش‌های این مجموعه را مربوط به استفاده از پادتن‌ها و مبارزه بیولوژیک به جای داروهای آنتی بیوتیک عنوان کرد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان نیز در این نشست گفت: طرح نیمه صنعتی تولید نیکل و کبالت یکی از ۴۱ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی محسوب می‌شود که توسط این مرکز در حال اجرا و تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.

مرتضی تیموری با بیان اینکه این عناصر فلزی کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارند که در صدر تحریم‌هاست، افزود: تولید نشاسته اصلاح شده با کاربرد در صنایع غذایی و تولید دی اکسید تیتانیوم نیز از دیگر طرح‌های فناورانه این مرکز است.

مهدی ژیان پور رییس جهاددانشگاهی واحد اصفهان نیز تمرکز فعالیت‌های این واحد را بر روی بخش‌های علوم انسانی، پزشکی، مطالعات شهری و اشتغال‌زایی در سه محور خانگی، زنان سرپرست خانوار و روستایی عنوان کرد.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارد و از قطب‌های علم و فناوری و صنعتی کشور به‌شمار می آید.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهار =