1

معاون استاندار اصفهان: توسعه اقتصاد دیجیتال از اولویت‌های استان اصفهان است/ اعلام آمادگی مدیریت استان بمنظور حمایت از فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، نخستین کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در قطب مراکز داده کشور به میزبانی اصفهان و با حضور معاون وزیر ارتباطات و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان برگزار شد.
دکتر مهران زینلیان معاون عمرانی استاندار اصفهان در این کنفرانس با اشاره به موقعیت خاص اصفهان در منطقه، گفت: یکی از محورهای توسعه در این استان توسعه شرکت های دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال در این استان در نظر گرفته شده است.
وی به برخی از طرحهای آزمایشی در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: طرح آزمایشی آبیاری هوشمند توسط اینترنت اشیاء و شهر هوشمند در حال انجام است که البته در ابتدای راه هستیم ولی این ادبیات در مدیران استانی جا افتاده است.
معاون استاندار اصفهان با استقبال از انجام طرح قطب داده در استان، اعلام کرد: ما فرش قرمز برای سرمایه گذاران و فعالان این حوزه در اصفهان پهن می کنیم و برای رفع موانع و مشکلات حمایت کامل از آنها داریم.

ایجاد زیست بوم کامل اقتصاد دیجیتال به منظور توسعه استان اصفهان
علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این کنفرانس، گفت: دولت بیشترین نقش و دخالت را در لایه توانمندسازی دارد که راه اندازی قطب داده اصفهان، در بخش زیرساخت های فنی ارتباطات و پردازشی این لایه قرار دارد که دولت و وزارت ارتباطات در این حوزه وظیفه دارد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت راه اندازی قطب داده در اصفهان، تصریح کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ترافیک کشور در پنج منطقه باید توزیع شود که قطب داده اصفهان وظیفه توزیع ترافیک داده منطقه مرکزی ایران را عهده دار می شود و در حوزه بین الملل نیز ترانزیت ترافیک جنوب به شمال و شرق به غرب می تواند از این منطقه عبور کند.
وی با اشاره به اقدامات مسوولان استانی برای رفع موانع انجام پروژه های ملی، افزود: بر اساس برنامه توسعه هفتم تا پایان این برنامه باید ۲۰ میلیون نقطه تماس به شبکه فیبرنوری منازل و کسب و کارها وصل شود که باید موانع اجرای این طرح در استان اصفهان مرتفع شده و کسب و کارهای بسیاری در این حوزه شکل بگیرد که باعث اشتغال و کارآفرینی بسیاری در این حوزه می شود.
معاون وزیر ارتباطات رفع مشکل برق را یکی دیگر از اقدامات مورد نیاز در استان اصفهان دانست و اظهار امیدواری کرد که با ایجاد یک زیست بوم کامل اقتصاد دیجیتال در این منطقه از رکود خارج شویم.
وی با تأکید به اینکه هیچ فاصله ای بین بخش خصوصی و دولت در این حوزه نیست، اعلام آمادگی کرد که اگر بخش خصوصی نظراتی غیر از نظرات وزارت ارتباطات دارد با راه حل آن را بیان کند و اینجانب نیز به عنوان نماینده وزیر ارتباطات در امور استان اصفهان به صورت ماهانه در این شهر حضور دارم و این پروژه را پیگیری می کنم.