1

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۲۵ آبان ماه روز حماسه و ایثار اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان به مناسبت ۲۵ آبان ماه روز حماسه و ایثار اصفهان پیامی صادر کرد.

متن پیام استاندار به شرح زیر می باشد:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

امام خمینی (رحمت الله تعالی علیه): «شما در کجای دنیا می توانید جایی را مثل اصفهان پیدا کنید؟»

۲۵ آبانماه، روزی غرورآفرین و ماندگار در روزشمار رسمی کشور بالأخص در میان مردم متعهد و شهید پرور شهر شهیدان است. ۲۵ آبانماه نماد بصیرت، دوراندیشی و پایداری پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است.

۲۵ آبانماه روز حماسه و ایثار مردمانی مجاهد، دریادل و خستگی ناپذیراست. هنگامه­ای است که مردم دیار نصف جهان ثابت نمودند، عشق به ولایت و ائمه اطهار (علیهم­السلام) در ژرفای وجودشان ریشه داشته و در تبعیت از ولی امر زمانشان از هیچ تلاشی، حتی نثارجان خود و عزیزان شان بدون هیچ چشم داشت دریغ نمی کنند.

در۲۵ آبانماه سال۱۳۶۱شمسی، کاروان ۳۷۰ نفری شهدای گلگون کفن اصفهان در حالی بر دستان مردمان مهد ایثار، جهاد و شهادت، عزت مندانه تشییع گردید که خیل عظیم مشتاقان جهاد فی سبیل الله و شیفتگان مکتب حسینی (علیه السلام) از این دیار نجابت و اخلاص در حال عزیمت به سوی جبهه های حق علیه باطل بودند.

این واقعه تاریخی و این روحیه ممتاز مردم خداجوی اصفهان، به ویژه شکیبایی و استقامت عزتمندانه خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران چنان بود که امام راحل عظیم الشأن(رحمه الله علیه) فرمودند: «شما در کجای دنیا می توانید جایی را مثل اصفهان پیدا کنید؟ همین چند روز پیش فقط در شهر اصفهان درحدود ۳۷۰ نفر شهید را تشییع کردند…» و مقام معظم رهبری (مدظله­العالی)، ضمن تجلیل از روحیه ولایتمداری و ایثارگری این مردم نجیب و متعهد تصریح فرمودند: «مردم اصفهان در یک روز پیکر ۳۷۰ شهید را تشییع کردند و خم بر ابرو نیاوردند. همان روز اعزام به جبهه داشتند، پشتیبانی داشتند و ننشستند و حرکت کردند».

با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا و ایثارگران، بویژه قریب به ۲۴ هزار شهید، ۵۰ هزار جانباز غیور استان و ۳ هزار و ۵۰۰ آزاده سرافراز و خانواده معزز ایشان، بر استمرار راه پرصلابت این مدافعان عزت و شرف تا تحقق کامل آرمان­های رفیع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب (مدظله العالی) تصریح و تاکید نموده و همگان را بر پاسداشت مجدانه روز حماسی و تعالی بخش ۲۵ آبانماه (روز حماسه و ایثار اصفهان) توصیه و دعوت می نمایم.

امید آن دارم، همگان، در سایه توجهات خاصه حضرت ولیعصر (روحی و ارواحُ العالَمینَ لِترابِ مَقْدَمِهِ الفِداء) و تبعیت از فرامین داهیانه رهبر فرزانه انقلاب (مدظله­العالی) با همدلی، هم افزایی و همگامی سازنده در نیل به کمال متعالی و اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق و منصور باشند.

                                            سیدرضا مرتضوی

                                            استاندار اصفهان