1

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:مسوولان و رسانه‌ها به رفع شبهات درباره واکسن کرونا بپردازند

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی در استانداری اصفهان افزود: پاسخ دادن به شبهه افکنی درباره واکسن کرونا نیازمند توجیه، اقناع، آگاهی‌رسانی و اطلاع‌رسانی به مردم است.

وی، شورای اطلاع رسانی را یکی از شوراهای مهم استان در زمینه آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و توجیه کردن موضوع های مهم برشمرد و تاکید کرد: باید اعضای این شورا و مسوولان اهتمام لازم را برای حضور در این جلسه و پیگیری مصوبات شورا داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه ما بطور معمول به مسائل اقناعی به شکل مقطعی و زمانی می پردازیم که ممکن است تعبیر منفی در جامعه ایجاد کند، خاطرنشان کرد: باید یک جریان مداوم و فرآیند تعریف شده ای برای کار اطلاع‌رسانی داشته باشیم که در این صورت اثر رفتارهای رسانه های معاند و دیگر هجمه ها کاهش می یابد.

قاسمی با بیان اینکه اصولاً رفتارها، عکس العملی و پدافندی است ، گفت: ما طوری عمل نمی‌کنیم که دفاع اولیه داشته باشیم .

وی با اشاره به تلاش خوب خبرگزاری جمهوری اسلامی و صدا و سیما در نشان دادن عکس العمل به اتفاقات پیش از جریان سازی‌ها و شایعه ها، گفت: این رسانه های ملی پیش از اینکه رسانه‌های بیگانه وارد عمل ‌شوند به تهیه خبر و پاسخگویی می پردازند و اثر هجمه‌های آنها را کم می کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان با تاکید بر اینکه باید مدیران بدون هراس با رسانه‌ها ارتباط داشته باشند و گزارش‌های لازم را به آنها ارائه دهند، گفت: یکی از اشکالات کار در این زمینه، رفتارهای محتاطانه و محافظه‌کارانه برخی مدیران نسبت به دستگاه‌های رسانه‌ای و خبری است.

وی تصریح کرد: برخی رسانه‌ها نیز بطور معمول برای تهیه خبر به سراغ عده‌ای خاص و شناخته شده می روند در حالی که می توان از افرادی که مقبول جامعه و چهره‌هایی که تأثیرگذاری اجتماعی داشته باشند از جمله چهره های هنری، دانشگاه، بهداشت و معتمدان یک منطقه که معاند و مخالف نیستند، استفاده کرد.
قاسمی افزود: ما هر کاری که بخواهیم انجام بدهیم و خوب پیش برود نیازمند مشارکت ، همراهی و حضور مردم و مقدمه آن، اعتماد و اطمینان اجتماعی است که از طریق رفع تردید ها ایجاد می شود.

وی همچنین به برگزاری های مناسبت های ماه آبان اشاره کرد و گفت:  فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور مشکل پیدا کرده و فضای مجازی و گوشی‌های تلفن همراه باعث شده است که کتاب‌ها در قفسه ها خاک بخورد که رفع آن نیازمند کارهای رسانه‌ای گسترده است.

قاسمی به ۱۳ آبان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: باید با هماهنگی آموزش و پرورش در سامانه شاد، معلمان بیشتر به فضاسازی و پررنگ تر کردن این مناسبت بپردازند.
وی همچنین به رویداد ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان اشاره کرد و افزود: باید از چند روز قبل برای این روز برنامه ریزی صورت گیرد و تبلیغات محیطی و رسانه‌ای انجام شود.