چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۵:۵۶:۲۵

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:مسوولان و رسانه‌ها به رفع شبهات درباره واکسن کرونا بپردازند

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی در استانداری اصفهان افزود: پاسخ دادن به شبهه افکنی درباره واکسن کرونا نیازمند توجیه، اقناع، آگاهی‌رسانی و اطلاع‌رسانی به مردم است.

وی، شورای اطلاع رسانی را یکی از شوراهای مهم استان در زمینه آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و توجیه کردن موضوع های مهم برشمرد و تاکید کرد: باید اعضای این شورا و مسوولان اهتمام لازم را برای حضور در این جلسه و پیگیری مصوبات شورا داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه ما بطور معمول به مسائل اقناعی به شکل مقطعی و زمانی می پردازیم که ممکن است تعبیر منفی در جامعه ایجاد کند، خاطرنشان کرد: باید یک جریان مداوم و فرآیند تعریف شده ای برای کار اطلاع‌رسانی داشته باشیم که در این صورت اثر رفتارهای رسانه های معاند و دیگر هجمه ها کاهش می یابد.

قاسمی با بیان اینکه اصولاً رفتارها، عکس العملی و پدافندی است ، گفت: ما طوری عمل نمی‌کنیم که دفاع اولیه داشته باشیم .

وی با اشاره به تلاش خوب خبرگزاری جمهوری اسلامی و صدا و سیما در نشان دادن عکس العمل به اتفاقات پیش از جریان سازی‌ها و شایعه ها، گفت: این رسانه های ملی پیش از اینکه رسانه‌های بیگانه وارد عمل ‌شوند به تهیه خبر و پاسخگویی می پردازند و اثر هجمه‌های آنها را کم می کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان با تاکید بر اینکه باید مدیران بدون هراس با رسانه‌ها ارتباط داشته باشند و گزارش‌های لازم را به آنها ارائه دهند، گفت: یکی از اشکالات کار در این زمینه، رفتارهای محتاطانه و محافظه‌کارانه برخی مدیران نسبت به دستگاه‌های رسانه‌ای و خبری است.

وی تصریح کرد: برخی رسانه‌ها نیز بطور معمول برای تهیه خبر به سراغ عده‌ای خاص و شناخته شده می روند در حالی که می توان از افرادی که مقبول جامعه و چهره‌هایی که تأثیرگذاری اجتماعی داشته باشند از جمله چهره های هنری، دانشگاه، بهداشت و معتمدان یک منطقه که معاند و مخالف نیستند، استفاده کرد.
قاسمی افزود: ما هر کاری که بخواهیم انجام بدهیم و خوب پیش برود نیازمند مشارکت ، همراهی و حضور مردم و مقدمه آن، اعتماد و اطمینان اجتماعی است که از طریق رفع تردید ها ایجاد می شود.

وی همچنین به برگزاری های مناسبت های ماه آبان اشاره کرد و گفت:  فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور مشکل پیدا کرده و فضای مجازی و گوشی‌های تلفن همراه باعث شده است که کتاب‌ها در قفسه ها خاک بخورد که رفع آن نیازمند کارهای رسانه‌ای گسترده است.

قاسمی به ۱۳ آبان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: باید با هماهنگی آموزش و پرورش در سامانه شاد، معلمان بیشتر به فضاسازی و پررنگ تر کردن این مناسبت بپردازند.
وی همچنین به رویداد ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان اشاره کرد و افزود: باید از چند روز قبل برای این روز برنامه ریزی صورت گیرد و تبلیغات محیطی و رسانه‌ای انجام شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: بدلیل مشکلات زیست محیطی و کمبود منابع آب در استان، صنایع بخش کشاورزی به هیچ وجه حق بارگذاری جدیدی در حوضه زاینده‌رود نخواهند داشت.

۲۸ دی ۱۴۰۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ضمن انتقاد از نیمه کاره ماندن چندین ساله مقبره شهدای گمنام چادگان، گفت: شهردار و مدیرعامل سازمان عمران زاینده‌رود فورا نسبت به تکمیل این طرح اقدام کنند چرا که نیمه تمام ماندن این پروژه به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در این منطقه با حمایت دولت قادر به حضور و فعالیت هر چه بیشتر در عرصه اقتصاد دیجیتال خواهند بود.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان گفت: باید برای تدوین سند توسعه خدمات الکترونیک به شهروندان در این استان بر اساس اسناد بالادستی و با تبیین شرح وظایف دستگاه‌های مختلف تلاش بیشتری انجام شود.

۲۶ دی ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *