سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
۱۹:۱۰:۰۹

استاندار اصفهان:با متخلفانی که حقوق مصرف کنندگان را رعایت نمی کنند برخورد شود

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی، روز سه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان افزود: بسیاری از گرانفروشی‌ها بدلیل تناسب نداشتن مجازات ها با جرائم است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه  اختیار تصمیم گیری و قیمت گذاری در خصوص برخی کالاها از جمله مرغ از سوی وزیر کشور به استان واگذار شده است.

استاندار اصفهان اظهار داشت: تولید مرغ در اصفهان نسبت به بسیاری از استانها بیشتر است بنابراین قیمت آن نیز باید پایین تر باشد همانگونه که قیمت نارنگی و پرتقال در شمال با استانهای دیگر متفاوت است.

وی با بیان اینکه هر استان شرایط و اقتضائات خاص خود را دارد، افزود:  همه مردم استان باید امکان استفاده از مواد پروتئینی از جمله گوشت مرغ را داشته باشند.

مرتضوی با بیان اینکه سیاست کلی کشور این است که مردم تحت فشار قرار نگیرند، خاطرنشان کرد: در صورت افزایش قیمت مصوب مرغ گرم،  باید عرضه مرغ منجمد هم در بازار افزایش پیدا کند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت استان، کنترل بازار و تلاطم قیمت‌هاست که در اینگونه جلسات باید نسبت به کنترل قیمت ها و جلوگیری از فشار به اقشار ضعیف جامعه اقدام کنیم.

استاندار اصفهان گفت:  دغدغه شخص رییس جمهوری در زمینه توجه به اولویت‌های امروز کشور از جمله کرونا و معیشت مردم است.

به گفته وی،  نابسامانی موجود در بازار بعنوان یکی از حوزه هایی است که در زمان حاضر معیشت مردم را تهدید می‌کند.

مرتضوی با بیان اینکه دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار باید مصوبات جلسات را برای هر کدام از دستگاه‌ها بصورت مجزا تدوین کند، افزود: این موارد باید بصورت دوره‌ای به معاونت اقتصادی استانداری گزارش شود تا مصوباتی که پیگیری و اثر بخشی لازم را در بازار ندارد، مورد بازنگری قرار گیرد.

مرتضوی تصریح کرد: مصوبات این کارگروه باید بصورتی تدوین شود که اثربخشی مناسب و بیشتری داشته باشد و مسوولان هم باید اهتمام لازم را تا حصول نتیجه داشته باشند.

وی تصریح کرد:   نگاه صوری به مصوبات ستاد تنظیم بازار این زنجیره را با مشکل مواجه خواهد کرد و همه زحمات مسوولان را به هدر خواهد داد.

استاندار اصفهان افزود: برخورد غیر مسوولانه با مسائل موجب وارد شدن ضرر غیر قابل جبران و جدی به برخی تولید کنندگان با سابقه می‌شود.

نشست ستاد تنظیم بازار استان اصفهان امروز با حضور استاندار، مدیران و نمایندگان برخی اصناف و اتحادیه‌ها و با هدف تنظیم بازار مرغ و بررسی برخی گرانی‌های اقلام مصرفی مردم در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان با صدور پيامي سالروز ولادت حضرت زينب(س) و روز پرستار را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.

۸ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با صدور پيامي هفته بسيج را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت.

۳ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *