1

تاکید استاندار بر اجرای مجدد طرح واکسیناسیون شهید سلیمانی در اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌ الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با تاکید به اهتمام ویژه واکسیناسیون همگانی در استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به دستور بازگشایی مدارس و درصد قابل توجهی از دانش آموزان واکسینه نشده انتظار داریم تا قبل از بازگشایی همگانی مدارس، دانش آموزان اصفهانی و خانواده های آنان ترغیب به واکسیناسیون شوند.
وی با بیان اینکه در این زمینه نیاز به فعال شدن بیش از پیش کمیته اطلاع رسانی داریم، افزود: صدا و سیما در زمینه اطلاع رسانی از همه ابزارهای صوتی و تصویری و نیز فضای مجازی و کمیته معنوی نیز در زمینه معنوی و استفاده از ائمه جماعات از این ظرفیت برای ترغیب افراد واکسینه نشده استفاده کند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: به دنبال اجرای سریع طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون کوچه به کوچه هستیم که به زودی این طرح با ترویج مردم به تزریق واکسن در آستانه موج ششم کرونا تا هفته آینده اجرایی می شود.
وی ادامه داد: در ستاد کرونای کشوری نیز ریاست جمهوری جهت تکمیل امر واکسیناسیون تاکید به روش اقنایی داشتند و ما نیز بر همان اساس باید مردم را مجاب به واکسن زدن کنیم.
استاندار اصفهان تاکید کرد: امر واکسیناسیون ۷۲ درصدی استان برای رسیدن به بیش از ۸۵ درصد واکسینه شده نیاز به عزم جدی و همت دستگاه های اجرایی دارد که دراین زمینه دستورات لازم به فرمانداران نیز ابلاغ می شود.
وی بیان داشت: باید از ظرفیت های محلی برای ایجاد بستر واکسیناسیون استفاده و نتایج مثبت امر واکسیناسیون برای مردم و اثرات کاهش مرگ و میر مشخص شود.