چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۵:۲۲:۵۰

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان :تمام اماکن تجمیعی واکسیناسیون که پس گرفته شده، برگشت داده شود

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان ، جانثاری سه شنبه شب در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به اجرای طرح “ضرب العجل واکسیناسیون” و پوشش بالای ۹۰ تا ۹۵ درصدی جمعیت استان، اظهار داشت: روند فعلی واکسیناسیون رضایت بخش نیست و برای پیشگیری از موج ششم کرونا، تمام دستگاه ها ملزمند از ۱ تا ۱۹ آذرماه در قالب “طرح قرارگاهی” از تمام ظرفیت خود بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه هفته ای دو صدم درصد رشد در واکسیناسیون عموم داریم و با این روند، افزایش  واکسناسیون ۲۰ درصد جمعیت در این بازه زمانی، امکان پذیر نیست، ادامه داد: در شرایطی که جان مردم در خطر است، جای تعجب و تاسف دارد، دستگاهی از قراردادن مکانی در اختیار علوم پزشکی برای واکسیناسیون خودداری کند یا اقدام به باز پس گیری آن کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان، با یادآوری الزام همکاری کلیه ادارات ستادی و فرمانداری شهرستان ها با علوم پزشکی برای واکسیناسیون، گفت: اگر دستگاهی مطالبه تخلیه دارد باید درخواست مکتوب به ستاد کرونا داده و پس از بررسی و با حکم و دستور ستاد اقدام میشود.

وی تسریع در روند پوشش واکسیناسیون را یک دستور و نه یک توصیه و حالت ارشادی خواند و گفت: تنها تا ۱۹ آذر ماه فرصت برای پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون هست و نمیتوانیم که یک‌کشور را معطل خود کنیم، و شاهد شهادت پزشکان  خود باشیم.

جانثاری ادامه داد: برای پوشش بالای ۹۰ درصدی در شهرستانها نیاز به تشکیل قرارگاه نیست بلکه همان محل ستاد کرونا کافی است، ادامه داد: قرار است کاری که باید در ۵ ماه طول بکشد در ۱۹ روز تمام کنیم‌ و باید روند فرسایشی واکسناسیون را به روند جهشی مبدل ساخت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه در نحوه برخورد با کارمندان از روش اقناعی و در برخورد با  مردم و تمام افرادی که تاکنون زیر بار واکسیناسیون نرفتند با آرامش و روش خواهشی و در کمال احترام و ادب برخورد شود،اضافه کرد: لازم است از معتمدین و ریش سفیدان محل برای اقناع مردم استفاده و بهره برد.

جانثاری با اشاره  به آسبی پذیری مضاعف برخی از صنوف مثل هتل داران، مشاغل ورزشی و …در مدت کرونا، تصریح کرد، حمایت همه جانبه از آنها، نظیر تقسیط مالیات و  غیره  لازم است.

 وی با تاکید بر بازگشایی دانشگاه ها از بهمن ماه گفت: با فعال شدن خوابگاه های دانشجویی  و افزایش قیمت آنهابدلیل  تعطیلی های دو ساله، حمایت های لازم از دانشجویان پیش بینی شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: بدلیل مشکلات زیست محیطی و کمبود منابع آب در استان، صنایع بخش کشاورزی به هیچ وجه حق بارگذاری جدیدی در حوضه زاینده‌رود نخواهند داشت.

۲۸ دی ۱۴۰۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ضمن انتقاد از نیمه کاره ماندن چندین ساله مقبره شهدای گمنام چادگان، گفت: شهردار و مدیرعامل سازمان عمران زاینده‌رود فورا نسبت به تکمیل این طرح اقدام کنند چرا که نیمه تمام ماندن این پروژه به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در این منطقه با حمایت دولت قادر به حضور و فعالیت هر چه بیشتر در عرصه اقتصاد دیجیتال خواهند بود.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان گفت: باید برای تدوین سند توسعه خدمات الکترونیک به شهروندان در این استان بر اساس اسناد بالادستی و با تبیین شرح وظایف دستگاه‌های مختلف تلاش بیشتری انجام شود.

۲۶ دی ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *