سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۰۱:۰۶

استاندار اصفهان: بخش عمده ای از مشکلات امروزی زاینده رود که به خشکی این رود همیشه جاری منجر گردیده، ناشی از سوء مدیریت ها و تحمیل بارهای اضافی و فاقد ضوابط زیست محیطی در سنوات پیشین است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر مرتضوی در گفتگو با خبرنگار رسانه ملی گفت: مقوله های دیگر تاثیرگذار که تا میزان زیادی اکوسیستم فلات مرکزی ایران و به ویژه استان اصفهان را با محنت و دشواری از جمله کمبود میزان آب، بحران هولناک و خاموش فرونشست زمین به ویژه در قسمت دشت مرکزی اصفهان، خشکی دائمی تالاب پیشینه دار و بین المللی گاوخونی به عنوان یک اکوسیستم بکر، بروز طوفان های شن و ریزگردها و … روبرو ساخته است به دلیل کاهش شدید نزولات جوی، بارگزاری مازاد و غیر مهندسی، افزایش میزان مصارف عمومی به سبب افزایش جامعه هدف و … می باشد.

وی اظهار داشت: دولت محترم سیزدهم به ویژه رئیس محترم جمهور با اتخاذ تمهیدات شایسته از جمله انتصاب وزیر محترم نیرو به عنوان مسئول پیگیری رفع همیشگی خشکی زاینده رود، حمایت قاطع از احقاق حقوق کشاورزان، احیاء شورای معطل مانده آب و … بر احقاق حقوق مردم تصریح کردند و التیامی ثمین بر زخم های دیرین مردم دیار نصف جهان به ویژه زارعان و برزگران سختکوش و نجیب استان اصفهان بخشیدند.

استاندار گفت: زنده ساختن ستاد احیاء زاینده رود به عنوان رودخانه همیشه جاری فلات مرکزی ایران و تامین کننده آب – مایه حیات –  استان های اصفهان، چهارمحال بختیاری، یزد و خوزستان تاثیر به سزایی در پایداری اکوسیستم منطقه و مقابله مجدانه و کارآمد با پدیده مذموم مهاجرت اقلیم محقق می سازد.

وی در ادامه گفت: بی تردید اقدامات صورت گرفته در این مدت که از دولت سیزدهم سپری شده جای تقدیر و تشکر وافر دارد. دولت محترم و دکتر مخبر  به جد در پی حل پایای معضل کم آبی، به ویژه در مناطق مرکزی فلات ایران و حمایت از کشاورزان اصفهانی تمهیدات ارزنده ای اتخاذ نمودند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =