سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
۱۸:۵۷:۲۰

استاندار: اصفهان شهر دوستدار سالمند نام گرفته است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی سید رضا استاندار اصفهان در دیدارساتیا دورایسوامی نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران با ایشان  اظهارداشت: در این اجلاس می توان با برنامه ریزی و اقدامات مناسب بمنظور ایجاد محیط های مناسب و ارائه خدمات تخصصی هم افزایی و تصمیم گیری کرد.
وی با تاکید بر ایجاد شورای سالمندان استان اصفهان افزود: در قالب این شورا باید برای تدوین برنامه‌های آموزشی و پژوهش در امور مختلف حوزه سالمندان بویژه امور رفاهی کوشید.
استاندار اصفهان تصریح کرد: تکریم بزرگترها و سالمندان جزو فرهنگ و دین ایرانیان است و در آموزه های دینی بر احترام به آنان تاکید می شود.
مرتضوی ادامه داد: اگرچه بر اساس هجمه های فرهنگ غرب، این فرهنگ کمرنگ شده اما همچنان پابرجاست.
نسبت جمعیت سالمند به جمعیت کل استان اصفهان ۱۰.۶۴ درصد است، به عبارتی از هر یکصد نفر جمعیت حدود ۱۱ نفر در گروه سالمندان قرار می‌گیرند.
“ساتیا دورایسوامی” در این دیدار افزود: برنامه‌ها و تصمیم‌های  اتخاذ شده درباره سالمندان به اندازه کافی در ایران وجود دارد اما باید آنها را اجرایی کرد.
نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران اظهار داشت: همه برنامه ریزی‌های مرتبط با سالمندان بصورت مناسبی به اصطلاح بر روی کاغذ انجام شده است اما پیگیری و عملیاتی کردن آن ضرورت دارد.
وی ادامه داد: دانشگاه های ایران و بویژه اصفهان ظرفیت های مناسبی برای فعالیت های پژوهشی دارند و باید بیش از گذشته از توان آنها استفاده کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

استاندار اصفهان با صدور پیامی ۱۶ آذرماه روز دانشجو را تبریک گفت.

۱۶ آذر ۱۴۰۰

استاندار اصفهان گفت: نیروی انتظامی امین و معتمد مردم است، حافظ امنیت پایدار و گستراننده چتر آرامش و آسایش همگانی درجامعه است.

۱۶ آذر ۱۴۰۰

استاندار اصفهان گفت: همکاری و تقویت روابط اقتصادی و فرهنگی اصفهان و اتریش می‌تواند زمینه اقدامات بزرگ را فراهم کند.  

۱۱ آذر ۱۴۰۰

سفیر اتریش در ایران گفت: ایران و اتریش با پیشینه ۱۵۰ ساله ارتباطات علمی، می‌توانند در زمینه گیاهان دارویی همکاری مشترک داشته باشند.

۱۱ آذر ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *