چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۵:۳۱:۲۷

امر به معروف و نهی از منکر باید همگانی شود

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در اولین جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان در دولت جدید که با حضور دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان برگزار شد افزود: در جامعه ای که بنا به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب( مدظله العالی) بناست در جهان الگو باشد باید همه کمر همت ببندیم و حداقل در هر اداره نیروهای زیرمجموعه تشویق به زنده نگهداشتن این فریضه شوند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تصریح کرد: اگر مردم نسبت به کار دیگران بی تفاوت شدند بقیه اعمال هم ترک می شود چیزی که همه اعمال و واجبات را زنده نگه می دارد و مُحَرَمات را خاموش می کند با تفاوت بودن انسانها نسبت به همدیگر است زیرا بی تفاوتی باعث سرد شدن و از بین رفتن دستورات الهی می شود.

امام جمعه اصفهان همچنین  امر به معروف و نهی از منکر را در راس واجبات اجتماعی برشمرد و گفت: اعتقادات ما برخی اجتماعی و برخی فردی است که این فریضه جزو عبادتهای اجتماعی محسوب می‌شود.

استاندار اصفهان نیز در این جلسه افزود: باید با یک نگاه برنامه ریز و راهبردی از این ظرفیتی که در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ایجاد شده است استفاده شود تا بسیاری از گره‌هایی که الان جامعه با آن مواجه است و همچنین ناکارامدی های اداری و ناهنجاریهای اجتماعی مرتفع گردد.

وی خاطرنشان کرد: راهکار این است قبل از تشکیل جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اتاق فکری تشکیل شود و کار کارشناسی صورت پذیرد و مصوبات آن به این ستاد ارجاع شود تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

استاندار اصفهان افزود: هر کدام از مدیران درگیر مسائل یومیه حوزه مدیریتی خود هستند اگر این ستاد با وقت گذاری و کار موثر و با یک نگاه راهبردی به موضوعات بپردازد قطعاً نتیجه مثبت تری به همراه خواهد داشت.

برچسب ها :
مطالب مشابه

استاندار اصفهان گفت: می بایست در یک برنامه ریزی منسجم و هدفمند توسط دستگاه های ذی ربط نسبت به تهیه، تنظیم و تدوین محتواهای آموزشی سطح بندی شده در راستای آگاهی بخشی عمومی در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدام شود.

۲۸ دی ۱۴۰۰

استاندار اصفهان با صدور پیامی، فرارسیدن ۲۹ دی روز هوای پاک را گرامی داشت.

۲۸ دی ۱۴۰۰

استاندار اصفهان به مناسبت سالروز وفات حضرت‌ام‌البنین(سلام‌الله علیها) و روز تکریم مادران و همسران شهداء پیامی را صادر کرد.

۲۵ دی ۱۴۰۰

استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش وپرورش استان به مناسبت هفته گرامی داشت شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر نمود.

۲۵ دی ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *