چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۵:۱۴:۴۰

استاندار اصفهان: ظرفیت های بالقوه و بالفعل پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی می تواند نقشی بی بدیل در عرصه جهانی ایفا نماید

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی در این نشست با اشاره به مفاخر فرهنگ و هنری اصفهان در زمینه مکاتب هنری از جمله مکتب اصفهان در هنر و … اشارات مبسوطی بیان کرد.

وی حوزه هنری را نهادی راهبردی، حمایتگر و تسهیلگر برشمرد که می تواند با درک ژرف دغدغه های جامعه هدف بر مبنای آینده پژوهی در محوریت رویکردهای ایرانی و اسلامی در عرصه تعالی هنر و فرهنگ فاخر و عامه به نحو موثر هدایتگر باشد.

وی در ادامه به نکات زیر اشاره نمود:باید قابلیت های ارزنده هنری استان بر اساس داشته های اجتماعی و در پیوند با هویت فرهنگی و هنری متعالی اصفهان در سطح ملی و بین المللی رصد، بازتعریف، شاخص سنجی و مدلسازی شود.

ظرفیت کلان استان در عرصه فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و می بایست توسط متولیان حوزه فرهنگ و هنر از طریق راهبردهای موثر به صورت ملی و بین المللی ترویج و تبلیغ گردد.

ضرورت دارد ضمن انجام کارهای کارشناسانه با بهره مندی از حضور نخبگان و گروه های مرجع نسبت به بازشناسی پیشران های فرهنگی و هنری اقدامات موثری صورت پذیرد .

برای مناطق کم برخوردار به ویژه حاشیه شهرها فرصت هایی موثر ایجاد شود تا جوامع هدف با بهره مندی از این مواهب بتوانند در تعالی فردی و جمعی با محوریت عدالت و رضایتمندی اجتماعی به سوی توسعه پایدار حرکت نمایند.

رئیس حوزه هنری کشور با ارزشمند بودن این دیدار و آشنایی با یک چهره انقلابی، از روشن بینی استاندار اصفهان تقدیر و وی را فردی آگاه به زیرساخت های فرهنگی و هنری، بصیر و دغدغه مند برشمرد.

دادمان با بیان اولویت اصلی سازمان متبوع خود در بازشناسی مولفه های فرهنگی و هنری بومی استان اصفهان افزود:  استان اصفهان ویترینی زیبنده از تاریخ ایران است و شهر اصفهان موزه ای بی بدیل و جهانی است که فرهنگ و هنرهای ملموس و ناملموس آن گواه مبرز برآن هستند.

در صورت اهتمام همگانی و هم افزایی سایر دستگاه های ذی ربط می توان فعالیت ها و اقدامات ارزنده ای محقق ساخت که امیدواریم با بهره مندی از پتانسیل های بالقوه و بالفعل اصفهان بتوان طی برنامه ای مدون با محوریت استاندار محترم قابلیت های شاخص استان را مهندسی و به مجامع بین المللی معرفی و بازشناسی نماییم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

استاندار اصفهان گفت: می بایست در یک برنامه ریزی منسجم و هدفمند توسط دستگاه های ذی ربط نسبت به تهیه، تنظیم و تدوین محتواهای آموزشی سطح بندی شده در راستای آگاهی بخشی عمومی در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدام شود.

۲۸ دی ۱۴۰۰

استاندار اصفهان با صدور پیامی، فرارسیدن ۲۹ دی روز هوای پاک را گرامی داشت.

۲۸ دی ۱۴۰۰

استاندار اصفهان به مناسبت سالروز وفات حضرت‌ام‌البنین(سلام‌الله علیها) و روز تکریم مادران و همسران شهداء پیامی را صادر کرد.

۲۵ دی ۱۴۰۰

استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش وپرورش استان به مناسبت هفته گرامی داشت شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر نمود.

۲۵ دی ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *