چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۴:۱۵:۵۵

معاون استانداری اصفهان:تجربه مسکن مهر برای جهش تولید مسکن استفاده شود

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان شامگاه دوشنبه در جلسه جهش مسکن استان در سالن جلسات استانداری اصفهان، افزود: تولید مسکن در کل استان باید مورد توجه قرار گیرد اما از تجربه های گذشته درس بگیریم و نقاط ضعف را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: مسکن یک موضوع تک بعدی نیست بلکه به موارد مختلفی وابسته است و همزمان باید همه موارد را در نظر گرفت.

به گفته وی، یک تمدن برای ادامه حیات خود بطور حتم باید مولد باشد که این امر باید بصورت نرم افزاری و سخت افزاری انجام شود و امکان اینکه تک بعدی به این قضیه نگاه کنیم وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: مساله چند بعدی را باید با تعامل، همفکری و همزبانی با همدیگر حل کنیم تا در آینده بتوانیم از اقداماتمان دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید به همه جوانب توجه داشته باشیم و به نیازهای روز اصفهان در زمینه‌های مختلف از جمله مسکن پاسخ دهیم.

وی با اشاره به اینکه مسوولان برنامه ریزی بخش مسکن باید در این حوزه با اولویت اقدام کنند و مجموعه مدیریت استان هم با همه توان هر گونه مساعدتی را در این زمینه ارائه خواهد داد، اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی متولی ساخت مسکن در استان هاست و نه تنها این اداره کل بلکه استانداری و دیگر سازمان‌ها هم به تنهایی نمی‌توانند جوابگوی تمام ابعاد این موضوع باشند.

زینلیان گفت: جامعه نخبگانی، دانشگاهیان، بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، انبوه سازان، مشاوران و نظام مهندسی باید وارد میدان شوند و با همفکری و تعامل با هم در زمینه حل مشکل مسکن استان اقدام کنند.

وی تاکید کرد: این باور را داریم که اصفهان از ظرفیت های بالایی برخوردارست و در بسیاری از زمینه ها پیشتاز بوده اما بدلیل انجام نشدن اقدام درست و به موقع در این استان امروز در مشکلات خود مانده‌ایم و بسیاری از استان‌های همجوار از ما پیشی گرفته اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه این استان باید به جایگاه گذشته خود در عرصه های مختلف بازگردد، اضافه کرد: اصفهان از قابلیت های بسیاری در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی برخوردارست.

وی اظهار داشت: با توجه به مشکل آلودگی هوا و کمبود آب مدل توسعه در کلانشهر اصفهان بر اساس مدل خاصی انجام شود و باید بر روی بافت فرسوده تمرکز داشته باشیم و توسعه را باید در مناطق دیگری از استان دنبال کنیم.

زینلیان با بیان اینکه باید به همه دغدغه‌های مردم این استان که از سال‌های گذشته تا کنون بوجود آمده است جواب دهیم، اظهار داشت: امروز مساله آب موضوع اصلی این استان است و بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد وقت مدیریت اصفهان را به خود اختصاص می‌دهد.

وی اضافه کرد: توجه به سلامت، فرهنگ و تمدن مردم اصفهان مهمتر از موضوع مسکن و آب بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید دغدغه همه مسوولان باشد.

زینلیان خاطرنشان کرد: امروز در نقطه عطفی قرار داریم که تصمیم درست یا غلط ما بر روی آینده اصفهان تاثیرگذار است و باید برای گرفتن بهترین تصمیم تلاش کنیم.

وی بیان کرد: مباحث زیست محیطی، فرونشست، کمبود آب و آلودگی هوا، موضوع های روز این استان است.

وی گفت: ایده هایی برای ایجاد سامانه جامع مسکن مطرح شده است که ضرورت دارد پایگاه داده و اطلاعاتی جامع در این زمینه در استان ایجاد شود تا نیازها، مشکلات، استعدادها و ظرفیت‌های موجود استان به لحاظ تولید مصالح و خدمات مهندسی مورد استفاده قرار گیرد.

زینلیان با بیان اینکه ظرفیت و عزم جدی در این زمینه وجود دارد که باید با مدیریت بهتر در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد، افزود: در صورت احصای این اطلاعات در استان، می‌توان نیازهای داخل و خارج استان و کشورهای منطقه را پاسخگو بود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: بدلیل مشکلات زیست محیطی و کمبود منابع آب در استان، صنایع بخش کشاورزی به هیچ وجه حق بارگذاری جدیدی در حوضه زاینده‌رود نخواهند داشت.

۲۸ دی ۱۴۰۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ضمن انتقاد از نیمه کاره ماندن چندین ساله مقبره شهدای گمنام چادگان، گفت: شهردار و مدیرعامل سازمان عمران زاینده‌رود فورا نسبت به تکمیل این طرح اقدام کنند چرا که نیمه تمام ماندن این پروژه به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در این منطقه با حمایت دولت قادر به حضور و فعالیت هر چه بیشتر در عرصه اقتصاد دیجیتال خواهند بود.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان گفت: باید برای تدوین سند توسعه خدمات الکترونیک به شهروندان در این استان بر اساس اسناد بالادستی و با تبیین شرح وظایف دستگاه‌های مختلف تلاش بیشتری انجام شود.

۲۶ دی ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *