پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
۰۲:۲۸:۴۲

معاون استاندار: در راهبرد پویایی توسعه صادرات، خام فروشی موضوعی غیر کارآمد و مخل توسعه پایدار است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکتر امیر رضا نقش در کارگروه توسعه صادرات استان گفت: با تبیین میزان و میانگین شاخص های احصا شده صادرات استان در سنوات پیش، بر مبنای جداول موضوعه صادرات ملی و استانی بر آفت مخاطره آفرین موازی کاری اداری و کرختی ناشی از روند زمانبرشدن امور اداری صادرات اشاره نمود و بر مقابله قاطع با خام فروشی و تصریح در گسترش صادرات محصولات فرآوری شده اشاره مشروح نمود.

وی موضوع توسعه صادرات را منوط به ترک نگاه جزیره ای مدیران ذی ربط برشمرد و بر هم افزایی دستگاه ها اثربخش و رفع بروکراسی های زائد و دست و پاگیر که عامل سو در رونق ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری های راهبردی بخش خصوصی در استان می باشند، اشاره مفصل نمود.

ایشان در ادامه به مقولات زیر اشاره مشروح نمود:هم افزایی بین دستگاهی، مقابله با موازی کاری و انسجام رویه تسهیل گیری به منظور افزایش موثر روند صادرات غیر نفتی و به ویژه محصولات فرآوری شده انجام شود.

معاون استاندار گفت: ضرورت مطالعه و بررسی آکادمیک و کاربردی به منظور شناخت خلع های ناشی از ضعف ها و تهدیدات آشکار و پنهان بازارهای جهانی و بازشناسی استفاده از مولفه های موثر قوت ها و فرصت های کاربردی در بستر جهانی مبادلات بین المللی می باشد.

وی افزود: برگزاری دوره های مرتبط با نحو صادرات پویا برای صادرکنندگان با تعریف بازار های جدید بر مبنای ایجاد انگیزش و گسترش خلاقیت در راستای سیاست های مبتنی بر شناسایی مولفه های بنیادین اقیانوس آبی و دوری از اکوسیستم اقیانوس قرمز صورت پذیرد.

ایشان گفت: تشکیل کمیته ها و زیرکمیته های موثر و راهبردی ذیل کارگروه توسعه اقتصادی استان در هم افزایی با تمام دستگاه های ذی ربط لازم می باشد.

وی گفت: تلاش در راستای گسترش زمینه تولیدات غیر نفتی و کم آب‌بر با محوریت ایجاد پویایی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در راستای بسط اشتغال پایدار است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: اگرچه میزان بارندگی‌ها از حد نرمال کمتر بود اما به نسبت سالهای گذشته بهتر بود.

۶ بهمن ۱۴۰۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: موضوع کودکان کار و خیابانی علاوه بر اینکه از لحاظ اجتماعی اهمیت بسیاری دارد  یک مساله حیثیتی برای کشور است.

۶ بهمن ۱۴۰۰

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان گفت: تعداد جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان بسیار کم است و بیشتر اعضای آن دستگاه‌های اجرایی هستند.

۶ بهمن ۱۴۰۰

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: هر گونه افزایش قیمت نان باید در کمیته کارشناسی بررسی تا مانع بروز نگرانی و تنش در جامعه شود.

۶ بهمن ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.