چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۰۵:۴۰:۱۵

معاون استاندار: اصلاح شیوه پخت و عرضه بهداشتی نان از اولویت های ارجح است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر امیر رضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در کارگروه گندم و آرد،  با تبیین موضوع کیفیت نان و دغدغه های عمومی در این ارتباط، به خط قرمز سلامتی عمومی جامعه اشاره مبسوط نمود و بر ضرورت نظارت جامع و پیگیری مستمر سازمان های ذی ربط در موضوع کیفیت و کمیت نان های موجود در بازار تصریح موکد نمود.

وی باتبیین سه موضوع کیفیت نان؛ سامانه سپاری و ایجاد شفافیت در تولید، توزیع و مصرف نان؛ انتقال مباحث مرتبط با تولیدکنندگان نان به کارگروه های تخصصی تاکید مصرح نمود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: بدلیل مشکلات زیست محیطی و کمبود منابع آب در استان، صنایع بخش کشاورزی به هیچ وجه حق بارگذاری جدیدی در حوضه زاینده‌رود نخواهند داشت.

۲۸ دی ۱۴۰۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ضمن انتقاد از نیمه کاره ماندن چندین ساله مقبره شهدای گمنام چادگان، گفت: شهردار و مدیرعامل سازمان عمران زاینده‌رود فورا نسبت به تکمیل این طرح اقدام کنند چرا که نیمه تمام ماندن این پروژه به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در این منطقه با حمایت دولت قادر به حضور و فعالیت هر چه بیشتر در عرصه اقتصاد دیجیتال خواهند بود.

۲۶ دی ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان گفت: باید برای تدوین سند توسعه خدمات الکترونیک به شهروندان در این استان بر اساس اسناد بالادستی و با تبیین شرح وظایف دستگاه‌های مختلف تلاش بیشتری انجام شود.

۲۶ دی ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *