1

استاندار اصفهان:خیریه ها کانون های مشعشع برکت و غایت مسئولیت و اعتماد اجتماعی هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان با حضور در جشن تکریم مقام پرستار در مرکز خیریه امام محمد باقر (ع)، ضمن تجلیل از پرستاران و سفیران سلامت، از حضور پر رنگ خیرین در استان اصفهان تقدیر و تشکر کرد.

وی استان اصفهان را از شاخص ترین مراکز خیرخیز کشور برشمرد که فعل خیر در فرهنگ آن به شکلی ریشه دار نهادینه شده است و خیرین آن در امور خیر فراتر از استان و در سطوح ملی و بین المللی نیز با فروغ بی منتهای خود تاثیرگذار هستند.

مرتضوی با بیان آمار خیریه ها و سازمان های مردم نهاد با رویکرد اثربخشی در امور عام المنفعه، حضور خیریه های متنوع به ویژه با رویکردهای کمک به درمان و سلامتی جامعه هدف را ممتاز خواند و ضریب گسترش آنها را بسیار خوب ارزیابی نمود ولیکن آنرا هرگز، کافی ندانست.

وی در ادامه با بیان حدیثی از پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص): «کسی که یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند، خداوند او را با ابراهیم خلیل (ع) محشور خواهد کرد و او همانند برق خیره کننده و درخشان از صراط عبور می‏‌کند»، از مقام ارزنده و جایگاه والای پرستاران در میان خاکیان و افلاکیان تبیین موضوع نمود.