جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱
۱۹:۲۷:۴۵

معاون استاندار:امکان پرواز روزانه برای صادرات گل از اصفهان به روسیه وجود دارد

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، امیررضا نقش روز سه‌شنبه در دیدار سرکنسول روسیه در استانداری اصفهان، افزود: شرایط خوبی برای صادرات هوایی از استان اصفهان ایجادشده اما باید کمک دهیم که به‌خوبی انجام شود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌ها در کمیسیون مشترک را به موضوع کارگو ترمینال فرودگاه اصفهان اختصاص خواهیم داد تا پروازهای باری به کشورهای مختلف انجام شود.

معاون اقتصادی استاندار اصفهان اظهار داشت: به‌طورقطع انجام هر اقدامی درزمینهٔ صادرات گل از این استان به روسیه باید از طریق کار گوترمینال و به‌صورت هوایی انجام شود و صادرات زمینی و دیگر روش‌ها امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای استان اصفهان درزمینهٔ تولید گل افزود: قیمت تمام‌شده تولید گل در این استان خیلی پایین‌تر و قابل‌رقابت با روسیه است.

نقش بابیان اینکه فرصت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران روسی در اصفهان وجود دارد ابراز امیدواری کرد که درزمینهٔ صادرات گل به روسیه هم بتوانیم کارهای خوبی را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید از این مزیت‌ها استفاده کنیم افزود: باید بسته‌های سرمایه‌گذاری آماده‌ای را تهیه کنیم و از سرمایه‌گذاران روسی دعوت کنیم تا در این استان سرمایه‌گذاری کنند.

معاون اقتصادی استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی برای صادرات لبنیات اصفهان به روسیه انجام‌شده و مشکلات جزئی که پیش‌آمده باهمت مسوولان ایران و روسیه حل خواهد شد.

وی بیان کرد: روزانه ۲۰۰ تن فلفل دلمه‌ای از اصفهان به روسیه صادر می‌شد که در زمان حاضر با مشکل مواجه شده باید این مشکل با کمک طرف مقابل با سرعت برطرف شود.

به گفته وی، ۷۰ درصد صادرات این محصول به روسیه از استان اصفهان و ۳۰ درصد آن مربوط به استان‌های دیگر بوده است.

نقش بابیان اینکه مدیریت استان به‌طورجدی به موضوع کار گو ترمینال فرودگاه اصفهان ورود کرده است اضافه کرد: پروازهای باری کویت را به‌زودی احیا خواهیم کرد و قول‌هایی از هواپیمایی قطری گرفتیم و مقررشده که مدیرعامل این هواپیمایی قطری به‌زودی بازدیدی از استان اصفهان انجام دهد.

وی گفت: اصفهان به‌عنوان دومین استان صنعتی ایران است و به تعبیری یک استان صنعتی باقابلیت‌های فراوان و مزیت‌های ارزشمند درزمینهٔ صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری، صنایع‌دستی و هنر است که در بسیاری از این بخش‌ها سرآمد است.

معاون اقتصادی استاندار اصفهان بابیان اینکه این استان از زیرساخت‌های خوب و نیروی انسانی توانمند،  برخوردار است یادآور شد: ۱۵۰ مرکز آموزش عالی فعال و معتبر و در سطح تراز جهانی در این استان وجود دارد و تحصیل‌کرده‌های بسیاری در این استان وجود دارد که این استان ازنظر زیرساخت منابع انسانی هم وضعیت مناسبی دارد.

وی گفت: تشکیل گروه مشترک همکاری‌های ایران و روسیه باید با سرعت در اولویت قرار گیرد و چند بند این گروه که بیشتر از جنبه اقتصادی برخوردار است را در استان اصفهان دنبال کنیم .

نقش با اشاره به اینکه جلسه امروز مقدمه‌ای برای توسعه و رشد و تعالی زمینه‌های همکاری بین اصفهان و روسیه است بیان کرد: باید به‌عنوان اولین مصوبه این گروه مشترک و همفکری با یکدیگر، سه اولویت اصلی استان استخراج شود و آن‌ها را به نتیجه برسانیم و بعد به سراغ اولویت‌های بعدی برویم.

وی اظهار داشت: جلسه امروز برای آشنایی بیشتر برگزار شد تا درگاه‌ها و باب‌های جدید همکاری‌های اقتصادی اصفهان و روسیه را کلید بزنیم و در این جلسه از بخش خصوصی هم  دعوت به‌عمل‌آمده تا مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند.

معاون اقتصادی استاندار اصفهان بابیان اینکه روابط ایران و روسیه همواره و در هر زمان خیلی خوب و روبه توسعه بوده است ابراز امیدواری کرد که این باب گفت‌وگو بین اصفهان و روسیه ادامه پیدا کند.

وی افزود: اقتصاد به‌عنوان یکی از مباحث پایه‌ای در سیاست است و اقتصاد و سیاست وابسته به یکدیگر هستند و ارتباط دوطرفه باهم دارند.

نقش بابیان اینکه رییس جمهوری ایران در آینده نزدیک سفری به کشور روسیه خواهند داشت اضافه کرد: این سفر به‌عنوان یکی از سفرهای مهم و حساس و راهبردی در ادامه روابط متقابل دو کشور ایران و روسیه محسوب می‌شود.

سرکنسول روسیه در اصفهان در این دیدار گفت: ظرفیت‌های بسیاری بزرگ و ارزشمندی در سه استان اصفهان، یزد و کرمان وجود دارد.

بوریس بورمیستروف بابیان اینکه حیطه مسؤولیت این کنسولگری روسیه در سه استان اصفهان، یزد و کرمان است ادامه داد: این منطقه ازنظر صنعت، معدن و تجارت بسیار توسعه‌یافته است و از ظرفیت‌های بسیاری درزمینهٔ فرهنگ و گردشگری برخوردار است.

وی  بابیان اینکه کنسولگری فقط درزمینهٔ صدور  انواع ویزا فعالیت می‌کند اظهار داشت: کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و روسیه در سطح ۲ دولت و وزرای نیرو و انرژی ۲ کشور است.

بورمیستروف افزود: ۷۰ شرکت محلی که بیشتر آن‌ها از اصفهان بودند در کارگروه‌های کمیسیون مشترک ایران و روسیه حضور داشتند.

وی بابیان اینکه یکی از کارگروه‌های کمیسیون مشترک، کارگروه همکاری‌های منطقه‌ای است اظهار داشت: این کارگروه وظیفه پیگیری همکاری‌ها در سطح استان را بر عهده دارد.

سرکنسول روسیه در اصفهان گفت: این استان با سن پترزبورگ به‌عنوان یکی از شهرهای صنعتی و شمالی روسیه روابط دیرینه و خوبی دارد.

وی اضافه کرد: بسترهای زیادی برای توسعه همکاری‌ها مشترک ازجمله در زمینه‌های اقتصادی و تجاری وجود دارد.

بورمیستروف بیان کرد: توافق ها و شرایط خوبی در زمینه لغو روادید بازرگانی، دانشجویی و گردشگری بین دو کشور فراهم شده که نیازمند ابتکار عمل از ۲ طرف است.

وی خاطرنشان کرد: ۲ طرف ایران و روسیه در مورد بهترین زمینه‌ها برای همکاری‌های تجاری، اقتصادی، و صنایع و گردشگری توافق نظر دارند و زیرساخت‌های لازم برای گسترش این روابط وجود دارد.

بورمیستروف با اشاره به اینکه استاندار اصفهان نامه ای به همتای خود در زمینه پیگیری و گسترش همکاری‌ها فرستاده است اظهار داشت: به‌عنوان سرکنسول روسیه در اصفهان آمادگی خود را برای گسترش روابط و حمایت از ابتکارات دو طرف اعلام می دارم و در این زمینه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
قائم مقام وزیر کشور در امور محرومیت زدایی گفت: در تعاونی سازی محله همت آباد اصفهان را الگو قرار داده ایم زیرا در این محله کار اصولی انجام شده است.

قائم مقام وزیر کشور در امور محرومیت زدایی گفت: در تعاونی سازی محله همت آباد اصفهان را الگو قرار داده ایم زیرا در این محله کار اصولی انجام شده است.

۱۷ آذر ۱۴۰۱
معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: قرارگاه محرومیت زدایی استان با دو محور «هم افزایی» و «هماهنگی» تشکیل و منجر به تهیه و تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان شد.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: قرارگاه محرومیت زدایی استان با دو محور «هم افزایی» و «هماهنگی» تشکیل و منجر به تهیه و تدوین اطلس محرومیت زدایی و توسعه استان شد.

۱۷ آذر ۱۴۰۱
جان‌نثاری گفت: با مدرسه سازی و کار خیر جوهره وجودی جامعه به صورت دائمی و پایدار در جامعه نقش می بندد.

جان‌نثاری گفت: با مدرسه سازی و کار خیر جوهره وجودی جامعه به صورت دائمی و پایدار در جامعه نقش می بندد.

۱۶ آذر ۱۴۰۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اصفهان با بیش از ۶۰۰ شرکت دانش بنیان یکی از استان های برتر در بخش دانش بنیان کشور به‌شمار می آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اصفهان با بیش از ۶۰۰ شرکت دانش بنیان یکی از استان های برتر در بخش دانش بنیان کشور به‌شمار می آید.

۱۴ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *