سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۴۰:۰۰

استاندار اصفهان:تقویت حوزه پژوهش دانشگاهی مستلزم تلاش بیشتر بسیج اساتید است

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی روز یکشنبه در دیدار با شماری از اعضای بسیج اساتید استان اصفهان افزود: در حوزه پژوهش به روش اعتماد ساز کار نمی‌شود که برای رفع این نقیصه باید بسیج اساتید به حوزه پژوهش‌های قابل‌اعتماد و استناد ورود کنند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: به دلیل هم‌افزا نبودن برخی مباحث ازجمله آب، ما به هم راستاسازی بیشتری در دانشگاه‌ها برای سیاست‌گذاری نیاز داریم.
استاندار اصفهان با اشاره به برخی جوسازی‌های فضای مجازی در مطالبه گری زاینده‌رود تصریح کرد: در این خصوص در استان اصفهان قرارگاه آب تشکیل و ۶۰ جلسه برگزا رشد که فقط ۱۱ جلسه به‌صورت ملی، چهار جلسه در مرکز استراتژیک ریاست جمهوری و ۱۶ جلسه با معاون اول و معاونان تشکیل شده است.
در ادامه این دیدار محمدباقری مسوول بسیج اساتید استان اصفهان معرفی سازمان بسیج اساتید پرداخت و اظهار داشت: در سطح این استان بالغ‌ بر ۱۴۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که در بیش از ۹۰ دانشگاه دفتر و کانون بسیج اساتید فعال هستند.
وی افزود: بسیج اساتید از استان اصفهان در اوایل دهه ۸۰ و بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی شکل گرفت.
مسوول بسیج اساتید استان اصفهان تصریح کرد: فعالیت جهادی بسیج اساتید در ابعاد مختلف صورت گرفته است اما دغدغه کنونی ما کارهای زمین‌مانده نظام همچون پیوست نگاری فرهنگی در کشور است.
وی ادامه داد: اکنون پنج هزار نفر از اساتید دانشگاه عضو بسیج اساتید و در سطح دانشگاه‌های مادر استان اصفهان فعال هستند و در سه زمینه جوان‌سازی، مساله محوری و مطالبه گری نقش‌آفرینی می‌کنند.
باقری به تشریح پنج محور در اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی پرداخت و گفت: اندیشکده‌های راهبردی گیاهان دارویی، گردشگری، محیط‌زیست و مدافع یا همان مدیریت افکار عمومی از ظرفیت‌های خوب اساتید در مجموعه بسیج اساتید است.
وی بیان داشت: به دنبال نقش‌آفرینی و تشکیل جبهه سازی فرهنگی و ظرفیت آن در بین بسیج اساتید هستیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =