1

استاندار اصفهان: بقاع امامزادگان (ع) ماوا و ملجای عاشقان ائمه اطهار (ع) و خاندان عصمت و طهارت است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و هیات همراه از طرح جامع حرم مطهر آستان امامزاده واجب التعظیم «جعفر ابن موسی الکاظم (ع)» (شاهرضا) و زیارت مرقد شریف آن نواده پیامبر (ص) برادر حضرت امام رضا (ع) و مزار مطهر سردار اسلام شهید «حاج محمد ابراهیم همت» فرمانده خوش فکر و خاکسار لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بازدید نمود.

دکتر مرتضوی، در این بازدید پس از آگاهی از روند بهسازی و نوسازی صحن و سرای امامزاده (ع)، مطابق با طرح جامع نوسازی و بهسازی فراگیر حرم مطهر «جعفر ابن موسی الکاظم (ع)» ، در گفتگو با تنی چند از زوار و حاضرین بر اهمیت توسعه پایدار مناطق زیارتی تصریح نمود.

وی در ادامه با تقدیر از مسئولان روند پیگیری و اجرای طرح جامع امامزاده (ع) بر ضرورت حمایت و هم افزایی مجدانه سایر مسئولان شهرستانی و استانی بر تحقق هرچه سریع تر این رویکرد اجتماعی، فرهنگی و عقیدتی تاکید موکد نمود.

دکتر مرتضوی با عنایت به دغدغه های مطرح شده نکاتی را به هیات همراه جهت پیگیری چابک و اجرایی شدن موضوعات مورد گلایه مردم متذکر گردید و افزود: با توجه به تجربه قبلی اینجانب و مشاهدات فعلی از شهرستان، شوربختانه، مشکلات ادیده ای احصا شد که هنوز با توجه به سپری شدن یک دهه در راستای رفع کامل این نقایص و دشواری ها اقدامی کارآمد و موثر صورت نپذیرفته است که امیدواریم، انشاالله با حضور نیروهای انقلابی و ولایی این موضوعات به گونه ای چالاک حل و رفع شود.

در ادامه جعفری فرماندار شهرستان با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکردهای انجام پذیرفته در راستای گسترش صحن ها و رواق های حرم و ایجاد راهبردهایی آینده نگرایانه به منظور توسعه درآمد پایدار برای آن مکان زیارتی، سیاحتی، فرهنگی، خدماتی و ضرورت ایجاد بستر مناسب برای جذب گردشگران زیارتی و احیا بافت متناسب تبیین موضوع نمود.

َ