یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
۲۰:۱۳:۳۹

استاندار اصفهان: مسوولان ‌در توزیع اعتبارها به محرومان توجه خاص داشته باشند

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی عصر یکشنبه در آیین تکریم و معارفه فرماندار ویژه کاشان افزود: افراد بهره‌مندتر، اطلاعات بهتری دارند، بهتر پیگیری می‌کنند و زبان مطالبه‌شان بیشتر است، اما باید با اطلاع‌رسانی در راستای رفع مشکل‌های محرومان نیز تلاش شود.
استاندار اصفهان، دولت سیزدهم را دولت مجاهدت و پرکاری دانست، گفت: کارهای انجام نشده زیادی وجود دارد و مسوولان باید به صورت مضاعف تلاش کنند به گونه ای که زندگی‌ فردیشان تحت شعاع خدمت‌رسانی به مردم قرار گیرد.
وی، مدیر شدن در دولت سیزدهم را مجاهدت کردن و زحمت دانست و اظهار امیدواری کرد زارعی سرپرست فرمانداری ویژه کاشان به نحو مطلوب از عهده این مسوولیت برآید.
مرتضوی، سرپرست فرمانداری ویژه کاشان را شخصیتی دانشگاهی، بسیجی، مومن و جهادی دانست و افزود: تفکر پرکاری و مجاهدت نیز در زارعی وجود دارد؛ وی متعلق به کاشان و همسرش از این خطه است.
وی با اشاره به اینکه چون فرماندار باید پاسخگو باشد، تصمیم‌گیری نیز بر عهده فرماندار است، گفت: فردی رای و نظری را به فرماندار تحمیل نمی‌کند اما باید از ظرفیت‌های فکری به درستی بهره‌گیری کرد و فرماندار باید زمینه مشورت و همفکری را ایجاد و نبخگان نیز با مشورت‌دهی آگاهانه به فرماندار، در تصمیم‌گیری‌ها کمک کنند.
استاندار اصفهان در خصوص حاشیه‌های به وجود آمده برای معرفی فرماندار ویژه کاشان با تاکید بر اینکه هیچ فردی زارعی را به استانداری تحمیل نکرده است، تصریح کرد: خودمان او را انتخاب و با وی مذاکره و معرفی کرده‌ایم، زارعی فرماندار استانداری و وزارت کشور است و انتظار آن است که بدون وابستگی به هیچ مقام و جریانی ذیل پرچم جمهوری اسلامی ایران با راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان به مردم خدمت کند.
وی ادامه داد: زارعی سرپرست فرمانداری ویژه کاشان باید بامجاهدت و پرکاری تلاش کند تا کارهای عقب مانده شهرستان را انجام دهد.
مرتضوی با بیان اینکه کاشان دارای ظرفیت‌های فراوانی است، اظهار داشت: فعالان اقتصادی این شهرستان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی شناخته شده هستند.
وی با اشاره به وجود عالمان دینی و توانمندی‌های دانشگاهی کاشان خاطر نشان کرد: می‌توان با همفکری و همدلی دانشگاهیان و حوزویان کارهای بسیاری بزرگی در این شهرستان انجام داد.
مسوولان پاسخگوی رسانه‌ها باشند
استاندار اصفهان دولت رییسی را فسادتیز و شفاف خواند و افزود: مدیران و مسوولان باید با رسانه‌های ارتباط داشته و پاسخگو باشند و خبرنگاران نیز باید همواره پرسشگری از مسوولان را دنبال کنند.
وی تاکید کرد: نباید مسایل ساده و روزمره را محرمانه جلوه داد، بلکه باید اجازه داد خبرنگاران حضور داشته باشند تا همه بدانند در شهر چه اتفاقی‌هایی رخ می‌دهد و رسانه‌ها نیز باید با پرهیز از معرفی افراد، به شفاف‌سازی بپردازند.
مرتضوی اظهار داشت: رسانه‌ها وظیفه دارند حقوق و تکالیفی که دولت بر عهده دارد و تکلیفی که مشخص کرده است به درستی تبیین و اطلاع‌رسانی کنند، چرا که بسیاری از مردم از تصمیم‌های خوبی که نظام جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف برای مردم گرفته است، بی‌خبر هستند و این اطلاع‌رسانی وظیفه رسانه‌هاست.
وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم به دنبال مشورت و به کارگیری نخبگان است، اضافه کرد: ارتباط با نخبگان را نباید از دست داد و از ظرفیت‌های که در شهرستان در بخش‌های حوزه ، دانشگاه  و معتمدان بازاری وجود دارد در قالب کارگروه‌ها به صورت عمومی و برنامه‌ریزی شده نیز نباید  غفلت کرد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه دولت سیزدهم، قانون‌مدار است، یادآور شد: مسیر حرکت و مرز بین همه مدیران و مسوولان قانون و حمایت از محرومان و مستضعفان بر عهده دولت است.
وی با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم اقتضائات باید به درستی شناخته شود، تصریح کرد: مدیران و مسوولان باید از تصمیم‌گیری‌های سطحی و زودگذر در بخش‌های شهری، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی پرهیز کنند.
جایگاه ارزشمند ایران در عرصه‌های علمی و فناوری به برکت انقلاب
مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: به برکت انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه‌های بسیار ارزنده‌ای در عرصه‌های علمی، فناوری و زیرساخت‌ها در سطح جهان کسب کرده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون به برکت خون شهدا و به یمن پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران در مولفه‌های زیاد نه به کشورهای منطقه، بلکه بسیاری از کشورهای دیگر تنه می‌زند، افزود: اگر کشورهای غربی و اروپایی را  به صورت واقعی تحلیل کنیم، جمهوری اسلامی ایران از آنها بسیار متعالی‌تر است.
استاندار اصفهان از نظام جمهوری اسلامی به عنوان گوهری در دست مدیران و مسوولان یاد کرد و اظهار داشت: نباید از وجود این گوهر گران‌بها غفلت کنیم چرا که امروز رسانه‌های هوشمند و افرادی انقلاب را برای ما معرفی می‌کنند که از روز نخست قسم یاد کرده‌اند، نگذارند مردم یک روز در این سرزمین روح آرامش ببیند و این افراد و رسانه‌های هوشمند از انقلاب و کشور تعریف‌های دیگری  می‌کنند.
وی با تاکید بر حفظ هوشیاری و مراقبت خاطرنشان کرد: در آستانه دهه مبارک فجر یکی از وظیفه‌های مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی، درست و واقعی معرفی کردن نظام جمهوری اسلامی و تبیین دستاوردهای آن برای مردم به خصوص نسل‌های جوان و آینده‌سازان کشور است.
مرتضوی گفت: شرایط نظام جمهوری اسلامی ایران در بیش از ۴۰  سال گذشته در دشمنی با آن، جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، تحریم اقتصادی و تهاجم همه جانبه فرهنگی بسیار ستودنی است.
استاندار اصفهان با اشاره به شان و جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب ۵۲ هزار نفر از بانوان کشور تحت سیطره مافیاهای ناسالم و غیراخلاقی بودند.
وی با قدردانی از زحمت‌های فرماندار پیشین کاشان، گفت: علی‌اکبر مرتضایی در ۴۰ ماه و ۲۱ روز مسوولیت، تلاش کرد عمل صالح و احسن از خود در این شهرستان بر جای گذارد که به تعبیر حضرت امام صادق (ع) عمل صالح، عملی خالص است که نیاز به تشکر ندارد.
استاندار اصفهان تاکید کرد: زارعی سرپرست فرمانداری کاشان نیز باید چنین برنامه‌هایی را برای دوران مسوولیت خود در این شهرستان تعریف کند و بداند مدیریت دوران کوتاه و گذراست.
وی، برقراری ارتباط تنگاتنگ با مردم، حضور مستمر در بین مردم و بی‌واسطه ارتباط برقرار کردن با آحاد جامعه نه در چارچوب گروه‌های سیاسی و یا بزرگتر و کوچک‌تر را از جمله برنامه‌های سرپرست جدید فرمانداری ویژه کاشان بیان کرد.
استاندار اصفهان و هیات همراه در بدو ورود به کاشان با حضور در گلزار شهدا با نثار فاتحه و اهدای شاخه گل نسبت به مقام والای شهیدان راه حق این شهرستان ادای احترام کردند.
آیین تکریم و معارفه فرماندار ویژه کاشان عصر یکشنبه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.
زارعی سرپرست فرمانداری ویژه کاشان متولد سال ۱۳۵۸، دارای مدرک دکترای مکانیک و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) است؛ وی از سال ۱۳۸۳ برای تحصیل در مقاطع تکمیلی ساکن کاشان شد و سال ۱۳۸۴ در این شهرستان متاهل شد.
وی از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ در مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز و در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ به عنوان مدیر فرهنگی دانشگاه کاشان مشغول به فعالیت شد.
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان سال ۱۳۹۳ دوره دکتری را با نمره ممتاز به پایان رساند و در سال ۱۳۹۴ به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی (ره) و سال ۱۳۹۵ به عنوان مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه و سپس به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مشغول به فعالیت شد.
زارعی سال ۱۳۹۹ به دلیل فعالیت‌های پژوهشی مشترک با دانشگاه امام حسین (ع) درخواست انتقالی به این دانشگاه را ارایه کرد که مورد موافقت قرار گرفت.
پیش از این علی اکبر مرتضایی قهرودی از شهریور ۱۳۹۷ به عنوان فرماندار ویژه کاشان فعالیت می‌کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی معلولین

پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی معلولین

۱۲ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقاء استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقاء استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

۹ آذر ۱۴۰۲
استاندار اصفهان به همراه معاونین استانداری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و اقدامات، چالش‌ها و برنامه‌های دولت سیزدهم در استان را تشریح و تبیین کردند.

استاندار اصفهان به همراه معاونین استانداری با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و اقدامات، چالش‌ها و برنامه‌های دولت سیزدهم در استان را تشریح و تبیین کردند.

۹ آذر ۱۴۰۲
مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره عفاف و حجاب پاسخ داد.

۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =