یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۱۸:۴۰

استاندار اصفهان: هیچ برنامه استانی که توسط کمیته بهره وری استان مورد تتبع، بررسی و تایید قرار نگیرد، قابل اجرا نیست

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر مرتضوی، در این نشست ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، حضور میهمان محترم و هیات همراه را خیر مقدم عرض نمود و تصریح کرد: باید نگاه عملیاتی در حوزه های ساختاری استان ها صورت پذیرد و تفویض اختیارات مطابق با مصوبات و قوانین جاری به منظور هدف گذاری دقیق و خروج از تصمیمات غیرکارآمد توسط دولت به استان ها واگذار شود.

استاندار اصفهان، خاطر نشان کرد: در صورتی سازمان ها، نهادها، دستگاه ها و دوایر می توانند عملکرد مطلوبی داشته باشند که به سازمان ها بضاعت، امکانات و اختیار عملیاتی داده شود و عملا شرح وظایف مدون به آنها بر مبنای اختیارات ابلاغ شود و از رفتارهای تصنعی اجتناب گردد.

وی، تصریح کرد: مسئولین اداری و اجرایی استان مکلف هستند کارکرد دستگاه های خود را در راستای ارتقاء بهره وری محقق و به پیش برند. قرار گرفتن راهبردهای بهره وری از اولویت های اصلی دستورکارهای استانداری اصفهان است و این اولویت توامان با میزان اختیارات و پشتیبانی ها و حمایت ها از دستگاه ها و نهادها است.

مقام عالی دولت در استان، بهترین مسیر برای بهره وری را واگذاری کامل تصمیم گیری ها به استان‌ ها دانست و تاکید کرد:
ارتقا بهره وری نوعی سرمایه گذاری راهبردی است که منجر به تقویت پیشران های توسعه می شود. سیاستگذاری، برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر برنامه های نهادها و دستگاه‌های اجرایی با تمرکز بر بهره وری در هماهنگی با اهداف و آرمان های توسعه ملی کشور بستر تعالی و توسعه پایدار را محقق می سازد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، نیز ضمن تقدیر از دکتر مرتضوی و اعضا حاضر در جلسه، استان اصفهان را از پیشگامان نظام راهبردی بهره وری برشمرد و بر ظرفیت های جاری استان در موضوع بهره وری ملی تصریح موکد کرد.

پیشوایی، خاطر نشان شد: بهره وری برای کشور انتخاب نیست، یک ضرورت مبرز و نافع است و تا زمانی که برنامه های استان ها توسط کمیته بهره وری استان تایید و تصریح نشود، از نظر مقنن به عنوان برنامه محسوب نمی‌شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 4 =