سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
۱۹:۰۵:۴۰

کمیته های کارشناسی متخصص و نخبه با بررسی جامع، تتبع تام و کنکاش بنیادین نقشی بنیادین در عملیاتی شدن قانون و مصوبات تخصصی ایفا می نمایند

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی مرتضوی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش با تبریک اعیاد رجبیه و تقدیر به مناسبت حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بر ضرورت رعایت مصرانه شیوه نامه های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی کرونا تصریح و تاکید نمود.

وی، ضمن اشاره به موضوع بهره مندی سرمایه گذاران کلان و کارآفرینان پویا، از تسهیلات بانکی، استفاده از وثایق در جذب اعتبارات بانکی و مشوق های مالیاتی، به منظور تحقق هرچه موثرتر توسعه پایدار استان و ایجاد اشتغالزایی پایا را ضروری و کاربردی برشمرد.

استاندار اصفهان، تاکید کرد: در خصوص نحوه اجرا و پیگیری آیین نامه ها و مقررات بانکی و مالیاتی حضور یک کمیته کارشناسی قوی، خبره و پخته که از بدنه اصلی جامعه هدف باشند تا حد زیادی از بروز مشکلات و معضلات در مسیر اجرای قوانین جلوگیری می نماید و مسیر را برای پویندگان تسریع و تسهیل می نماید و همچنین برای شورای گفتگو نیز در بردارنده راهکارهای موثر و کارآمد تر است. از سوی دیگر هرچه، مصوبات متقن تر، محرز تر باشد، اعتبار کار بیشتر و انگیزه افراد به منظور حضور در جلسه و نحوه اجرای مصوبات بیشترتر می شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: کمیته های کارشناسی متخصص و نخبه ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بررسی، تتبع و کنکاش بنیادین می توانند، موارد را دقیق تر،  ژرف تر و کارآمدتر اجرایی و عملیاتی می نماید. بی گمان حضور افراد موثر و متخصص در جلسات کارشناسی برای همگان قابل ملموس تر بوده و برون ده جلسات شورا به گونه ای موثر تر و کارساز تر در سامان بخشی به دشواری ها و مسائل عمل می نماید.

استاندار اصفهان در این نشست تصریح نمود: دستگاه ها موظف هستند، جلساتی را که در آن عضو حقوقی هستند، جدی گرفته و با حضور قاطع در تصویب کارآمدتر مصوبات به گونه ای پویا و فعالانه اقدام نمایند.

وی گفت: در این عرصه به دنبال ضمانت قضایی هستیم تا به شکل ملی هم بشود این طرح را اجرایی کرد همچنین کمیته مشورتی برای بررسی این مصوبه باید شکل بگیرد و تمام جوانب آن در نظر گرفته شود.

مرتضوی افزود: با توجه به لازم الاجرا بودن مصوبات شورای گفت وگو و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و لزوم اتخاذ برخی از تصمیمات در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا و فعالیت‌های سالم اقتصادی استان توسط مدیران شبکه بانکی مقرر شد شائبه های احتمالی وجود انحراف از موازین قانونی ابتدا در کمیته بانکی ارزی ذیل ستاد سیاست‌های پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری مطرح و در صورت احراز نظر کارشناسی مبنی بر وجود تخلف یا اقدام مجرمانه مراتب جهت هر گونه اقدام مقتضی به حضور دادستان عمومی انقلاب مرکز استان گزارش شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: عدم حضور یک نماینده ثابت از دستگاه‌های مختلف اقتصادی در جلسات کارشناسی باعث شده که بجای حل مشکلات در این دست جلسات و طرح مصوبه آن در شورای گفت وگو، بسیاری از زمان شورای گفت وگو به یک مصوبه ختم و به نتیجه نرسد، کمیته‌های کارشناسی با نواقصی برگزار می شود و باعث شده که حضور مسوولان و فعالان اقتصادی در شورای گفت وگو بجای اینکه صرف به نتیجه رسیدن موضوعات مختلف شود، صرف چکش کاری طرح هایی شود که باید در جلسات کارشناسی صورت می گرفت.

وی با بیان اینکه بعضا شورای گفت وگو جدی گرفته نمی‌شود، اظهار داشت: در صورتی که در این شورا تصمیمات موثری گرفته شود و نتیجه بخش باشد قطعا شاهد حضور گسترده‌ای از فعالان و متولیان اقتصادی خواهیم بود.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان با صدور پيامي سالروز ولادت حضرت زينب(س) و روز پرستار را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.

۸ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با صدور پيامي هفته بسيج را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت.

۳ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *