1

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان: دولت نیازی به دفاع کورکورانه ندارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان نثاری در جلسه شورای اداری استان که عصر امروز شنبه، ۱۷ اردیبهشت با دستور کار توسعه اقتصاد دانش بنیان و برنامه‌ریزی برای تحقق شعار سال در مجمع کارآفرینی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد، با اشاره به اتفاقات هشت سال گذشته در حوزه معیشت مردم، اظهار کرد: همه دیدیم هشت سال پیش چه وضعیتی پیش آمد و کشور چقدر معطل شد، چه قدر سرمایه‌ها بر باد رفت و چقدر ما تحقیر شدیم.
وی با بیان اینکه می‌دانیم دولت قبل چه کرد و این دولت چه چیزی را تحویل گرفت، خاطر نشان کرد: یادمان نرفته که زمانی کرونا ۷۰۰ فوتی داشت و کادر بهداشت و درمان برای گرفتن تجهیزات اولیه به دولت قبل التماس می‌کردند، یادمان است چه تعدادی از نبود امکانات شهید شدند و چه تعدادی از مردم در مسیر این بیماری تلف شدند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان افزود: دولت قبلی چه ذخیره ای از خود بر جای گذاشت؟
جان نثاری گفت منتقدان تحمل فعالیت دولت انقلابی را ندرند.
وی با اعتقاد به اینکه داد و بیدادها برای پا گذاشتن روی دُم‌های دراز یک عده است، گفت: این دُم فساد و رانت و سو استفاده است؛ همین می‌شود که اصلاح اقتصادی برای عده‌ای گران تمام شده است؛ استحکام فعالیت‌های دولت، گواه حرکت شفاف دولت است؛ روشن بینانه و واقع‌بینانه نگاه و از عملکرد دولت دفاع کنید، چون دولت نیازی به دفاع کورکورانه ندارد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان مساله آب را مورد توجه قرار داد و گفت: ببینید که دولت همین مقدار کم آب را چطور برنامه ریزی می‌کند تا همه از آن بهره ببرند؛ بنابراین اقدامات دولت را توجیه و برای دیگران توضیح دهید.
جان نثاری با تاکید بر اینکه بانیان وضع موجود باعث خلق ارز ۴۲۰۰ در کشور شدند، تصریح کرد: این نهایت پر رویی است آدم هایی که این وضعیت را به وجود آورده اند و اقتصاد را فشل کرده‌اند و باعث و بانی رانت و فساد هستند و ذخایر مملکت را به باد داده‌اند، اکنون انتقاد هم می‌کنند و طلبکار هستند.
وی اضافه کرد: هر کسی می‌بیند که در اطرافش حرف ناحقی زده می‌شود، باید برای روشن‌سازی محیط اطراف خود تلاش کند، در این بین دستگاه‌ها نیز باید توضیح دهند و با مردم سخن بگویند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با اعلام اینکه ارز ترجیحی از قانون بوجه حذف شده و قرار است در اقتصاد کشور نیز حذف شود، خاطر نشان کرد: به دنبال این تصمیم رانت و فسادهای گوناگون نیز حذف می‌شود؛ باید در این بین تلاش کنیم که به مردم آسیب کمتری وارد شود، باید توجه کنیم که عده ای می‌خواهند از این موضوع کوهی روبه روی ما بسازند در این بین در استان اصفهان قرارگاهی با محوریت همه شهرستان‌ها تشکیل خواهد شد.