یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۴۳:۱۹

استاندار اصفهان: گسترش همکاری های پزشکی، اقتصادی و تجاری میان دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان نقشی بی بدیل در دنیای اسلام دارد

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، در دیدار عذرا پچیهو وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان با دکتر مرتضوی استاندار اصفهان راهکارهای گسترش مناسبات و عقد توافق نامه های علمی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی فی مابین طرفین مورد بررسی، رایزنی، تشریک مساعی و تصمیم سازی قرار گرفت.

دکتر مرتضوی، در این دیدار با تقدیر از سیاست های کشور پاکستان در عرصه بین الملل بر تقویت همه جانبه روابط ایران با کشورهای مسلمان، دوست و همسایه از جمله کشور پاکستان تاکید نمود و متذکر شد: اصفهان از گسترش و تعمیق روابط با کشور پاکستان و ایالت سند مشتاقانه استقبال می نماید.

استاندار اصفهان، با اشاره به روابط تاریخی ایران و پاکستان و اشتراکات فرهنگی و مذهبی این دو کشور برادر، بر عزم و اراده دولت سیزدهم در خصوص شناسایی ظرفیت ها، ‌نیازمندی ها و امکانات مابین دو کشور اشاره و خاطر نشان ساخت: با وجود گسترش روابط فی‌مابین دو کشور در مقطع حاضر، بی تردید، حجم مبادلات در میزان کنونی پذیرفتنی نیست و باید با توسعه و تعمیق این روابط، به الگویی ممتاز از روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی مبدل شوند.

وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سند پاکستان، در این نشست با تقدیر از میهمان نوازی اصفهان و مباحث مطروحه از سوی استاندار اصفهان، به توانمندی های موثر ایران و اصفهان درخصوص تولید دانش، پارادایم های ممتاز سلامتی، بهداشت و درمان اشاره و تصریح کرد: باتوجه به موقعیت ارزنده اصفهان در حوزه زیست فن‌آوری، سلول های بنیادی، تجهیزات پزشکی، دارویی، تکنولوژی، گردشگری، دانش و … می بایست در یک برنامه ریزی مدون از این ظرفیت ها در راستای توسعه پایدار مبتنی بر توسعه تبادلات علمی، فرهنگی، اقتصادی، تجارتی، اجتماعی و … میان دو کشور، بالاخص دو جغرافیای کهن اصفهان و سند بهره لازم را تحصیل کرد.

شایان ذکر است در ادامه این دیدار هیات های حاضر در نشست، بر گسترش هدفمند تعاملات بین‌المللی به ویژه در حوزه علوم پزشکی، همکاری‌های علمی و آموزشی، صنایع فولادی، صنایع دستی، صنایع هایتک و … به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 12 =