چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
۱۳:۱۳:۲۷

معاون عمرانی استاندار: رهاسازی افزون بر یکصد میلیون متر مکعب آب در خرداد ماه برای کشاورزان غرب اصفهان

image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، زینلیان، با بیان اینکه درگذشته به کشاورزان قول داده شده بود، توزیع آب، به صورت عادلانه بین کشاورزان شرق و غرب تقسیم شود. وی در ادامه باردیگر متذکر شد: کاهش یکصد و ۳۰ میلیون متر مکعب بارندگی ها برخلاف پیش بینی ها، و همچنین کمبود ۵۰ میلیون متر مکعب منابع از محل پمپاژ تونل سوم کوهرنگ که در کل از یک میلیارد و یکصد میلیون مترمکعب آب پیش بینی شده و در حال حاضر تنها ۹۷۰ میلیون مترمکعب از میزان پیش بینی شده محقق شده است.

معاون استاندار اصفهان، خاطر نشان ساخت: کشت کشاورزان شرق از بهمن سال گذشته آغاز شده و به دلیل اینکه کشت آنها نیمه کاره محقق نشود، ضروری است مجددا آب به آنها تخصیص پیدا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، با اعلام اینکه در خرداد ماه، یکصد میلیون مترمکعب آب به کشاورزان غرب اصفهان اختصاص می یابد، اظهار داشت: یکصد میلیون متر مکعب آب در چند مرحله در خرداد ماه و بر اساس توافق بین صنف کشاورزان، جهاد کشاورزی و آب منطقه ای، با رعایت خط قرمز آب شرب اصفهان بزرگ و بر مبنای عدالت توزیع و تخصیص آب مابین کشاورزان رهاسازی می شود.

زینلیان، با اشاره به اینکه ممکن است این مقدار آب به انتهای شبکه ها نرسد و فقط برای آبیاری درختان کهنسال کفایت کند، خاطر نشان کرد: کشاورزان غرب هنوز کشت رسمی خود را آغاز نکرده اند و دغدغه اول ما نجات درختان و درختچه های این منطقه است. وی، مجددا، تصریح مصرح نمود: در صورت عدم امکان تامین آب توسط آب منطقه ای اصفهان، اختلاف آب تحویلی نسبت به کشاورزان شرق، باید در رهاسازی احتمالی آب در سال آینده لحاظ شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، اذعان داشت: موضوع بهمن فرونشست اصفهان و همچنین جفا به زیست محیطی از دغدغه های اصلی استان است که امیدواریم با اجرایی شدن برنامه های قرارگاه آب، بزودی شاهد کاهش موثر دشواری ها و مشکلات کنونی باشیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها که در مدت اخیر آغاز شده نیازمند اطلاع رسانی وسیع و اقناع همگانی است ومردم باید با تمام مزایای این طرح آشنا شوند و نکات مهم و اصلی آن برای همگان تبیین شود. 

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

معاون عمرانی استاندار گفت: مراکز نظامی و شهرداری اصفهان باید برنامه جامعی برای مساله دفع آب‌های سطحی در سپاهان شهر اصفهان اتخاذ و در یک برنامه جامع عملیاتی هرچه سریع تر این دغدغه را سامان بخشی نمایند.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

کمیسیون استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان و با حضور اعضا و مدعوین برگزار شد.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان: کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در استان پرداخت بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی رونق تولید و تبصره ۱۸ در ۶ ماه گذشته به واحدهای نیمه تمام تولیدی پرداخت شده است.

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.