1

معاون سیاسی استاندار: خرمشهر با مقاومت جان ها و امیدواری دل ها آزاد و آن آزادی حماسه شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در نشست هم‌اندیشی سالروز حماسه فتح خرمشهر، تصریح کرد: با پیروزی در فتح خرمشهر، ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایه حکم خدا و ولی فقیه و انقلاب‌ تبدیل به ارتش اسلام شد.

وی ، با تاکید بر اینکه سوم خرداد، نماد روز مقاومت مردم سرافراز و همیشه در صحنه ایران است، اظهار داشت: مدافعان، رزمندگان و ارتش اسلام انسان های معمولی بودند که توانستند با ایمان و رشادت به درجه های بالای انسانیت، تعهد و تقوی برسند، آنها انسان های آسمانی، پاک و بی آلایش بودند.

ایشان ، در ادامه با اشاره مشروح به اهمیت و ضرورت جهاد تبیین در این خصوص خاطرنشان کرد: سوم خرداد، نقطه عطف پیروزی ایران در اوج ناامیدی بود.

معاون سیاسی استاندار اصفهان، ضمن یادآوری این نکته که حماسه آزادسازی خرمشهر در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی است که ثمره حماسه آفرینی‌ها و رشادت‌های دلاورمردمان ایران اسلامی است. وی در ادامه تاکید نمود: ابعاد مختلف جریان سوم خرداد باید به صورتی جامع و معرفت بینانه برای همگان بالخص نسل های جدید توصیف و تبیین شود.

جان‌نثاری، ادامه داد: باتوجه به اینکه امسال چهلمین سال روز آزادسازی خرمشهر است، فضاسازی شهری باید در سراسر استان از نظر محیطی بسیار عمیق و غنی تر و زیباتر خاطره این روز های سراسر حماسه را تداعی و تبیین نماید.