سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
۱۳:۳۲:۵۵

برخی تصمیم گیری ها در تهران مبتنی برتصورات غیرواقعی نسبت به استان اصفهان است

استاندار اصفهان در نشست مدیریت بحران استان با انتقاد از کم کاری تعدادی از مدیران، برخی تصمیمات در تهران را ناشی از تصورات غیرواقعی نسبت به اصفهان عنوان کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی روز یکشنبه در جلسه مدیریت بحران استان گفت: امکان وقوع انواع و اقسام حوادث طبیعی و غیرطبیعی در استان اصفهان وجود دارد و باید متناسب با این وضعیت آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی ادامه داد: هر کدام از حوادث طبیعی و غیرطبیعی که در کشور ما رخ داده به حول و قوه الهی با حضور دستگاه های مختلف و مدیریت و حضور مردم به نحو مطلوبی تصویری از کارآمدی و خدمت رسانی در آن مناطق ترسیم شده است.
استاندار اصفهان اظهار داشت: حضور در عرصه های بحرانی، یکی از جدی ترین عرصه های تبلور کارآمدی نظام حاکمیتی کشور ماست.
وی اضافه کرد: آمادگی لازم در زمینه مدیریت بحران در دستگاه های اجرایی استان وجود دارد اما باید بیشتر از گذشته در شرایط بحرانی به حادثه دیدگان در کشور و استان خدمت رسانی کنیم.
مرتضوی افزود: این جلسه ها پایه چنین هماهنگی هایی محسوب می شود و در صورتی که هر کدام از ما این مسائل را در حوزه مدیریت بحران جدی بگیریم و قانون مدیریت بحران را بعنوان راهبردهای اساسی خودمان مورد توجه قرار دهیم در آینده با هم افزایی می توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی ادامه داد: ظرفیت های بسیاری در زمینه مدیریت بحران وجود دارد که می‌توانیم با استفاده از آن ها بسیاری از نارسایی‌های استان را رفع کنیم.
استاندار اصفهان گفت: نزدیک به ۹۰ مورد ردیف بودجه ای در این زمینه وجود دارد که در دستگاه های اجرایی باید پیگیری لازم در مورد آن ها انجام دهند.
مرتضوی بیان کرد: لازم است هواشناسی ایستگاه های متعددی در حوزه هواشناسی در زمینه رصد و پایش آلودگی و غبار داشته باشیم و قانون مدیریت بحران این امکان را به ما می‌دهد.
وی تاکید کرد: همچنین قانون مدیریت بحران امکان لازم را به ما می دهد که در زمینه تجهیزات اطفاء حریق در مراتع، جنگل‌ها و در حوزه‌های محیط زیستی و در مقابله با گرد و غبار و در بخش‌های پزشکی و سلامت و بخش‌های دیگر از جمله راه های شریانی با استفاده از این ظرفیت، اقدامات مؤثری را انجام دهیم.
استاندار اصفهان تصریح کرد: عقب افتادگی های موجود در استان اصفهان بدلیل رویکرد مدیریتی ماست.
وی افزود: ضروری است دستگاه های مختلف نسبت به حوزه وظایف و تکالیف خودشان درخصوص شناسایی و پیگیری و مطالبه لازم در قالب برنامه و درخواست و تجهیز و پیگیری انجام دهند تا اعتبارات لازم در استان اختصاص پیدا کند.
مرتضوی ادامه داد: باید این موضوع به صورت جدی در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد و تقویت امکانات و تجهیزات، تقویت استعداد مانور و آموزش و تقویت استعداد نیروی انسانی را انجام دهیم.
وی همچنین گفت: باید برنامه ریزی لازم در مورد برگزاری یکی دو مانور فراگیر مدیریت بحران در استان انجام شود که این استعداد در استان در قالب مجموع دستگاه ها تعریف شود و همه دستگاه های اجرایی استان نسبت به پوشش بیمه ای اموال و دارایی های خود بر اساس قانون توجه لازم را داشته باشند.
استاندار اصفهان افزود: تجربه نشان می دهد که هر چه پیگیری بیشتری انجام شود و تصویر درستی از مدیریت بحران استان به تهران منتقل شود، بهتر می توانیم نسبت به حوزه ماموریتی خود عملکرد مناسبتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی باید در این زمینه توجه ویژه ای داشته باشند و پیگیری های لازم را تا رسیدن به نتیجه ادامه دهند.
دکتر مرتضوی گفت: باید یک صدای واحد از استان در بخش های مختلف شنیده شود تا تصویر واقعی تری از این خطه منتقل شود.
به گفته وی، بعضی مواقع تصویر غیر واقعی نسبت به استان وجود دارد که احتمال این وجود دارد که طبیعیات هم در ذهن مدیران تهرانی به درستی شکل نگیرد و با همین رویکرد و ذهنیت در مورد استان تصمیم گیری می شود.
استاندار اصفهان افزود: همه ما مکلفیم که تصویر درستی از استان انعکاس پیدا کند و پیگیری های لازم را در این زمینه داشته باشیم.
گفتنی است: نشست مدیریت بحران استان با سه دستور کار شرح وظایف مدیریت بحران، ارائه گزارشی از پایش های اداره کل منابع طبیعی در مورد گرد و غبار استان و شناسایی سازه‌های آسیب پذیر در استان برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
بمناسب گرامیداشت روز دانشجو استاندار اصفهان در جمع نمایندگان مجموعه های دانشجویی استان حضور یافت.

بمناسب گرامیداشت روز دانشجو استاندار اصفهان در جمع نمایندگان مجموعه های دانشجویی استان حضور یافت.

۱۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان اردوی راهیان پیشرفت را فرصت و بستری مناسب جهت آشنایی نسل جدید با پیشینه های هویتی و دستاوردهای مختلف ایران اسلامی دانست.

استاندار اصفهان اردوی راهیان پیشرفت را فرصت و بستری مناسب جهت آشنایی نسل جدید با پیشینه های هویتی و دستاوردهای مختلف ایران اسلامی دانست.

۱۴ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با نایب رئیس مجلس ملی ویتنام و هیئت همراه دیدار کرد.

استاندار اصفهان با نایب رئیس مجلس ملی ویتنام و هیئت همراه دیدار کرد.

۱۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان گفت: برنامه پنج ساله هفتم توسعه اگر به خوبی تنظیم شود مسیر را برای حل کردن مشکلات آینده باز می کند و بسیار راه گشا خواهد بود.

استاندار اصفهان گفت: برنامه پنج ساله هفتم توسعه اگر به خوبی تنظیم شود مسیر را برای حل کردن مشکلات آینده باز می کند و بسیار راه گشا خواهد بود.

۱۳ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *