سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
۱۸:۲۵:۰۴

استاندار اصفهان:همه جمعیت ۵.۵ میلیون نفری استان اصفهان به نوعی نیکوکار هستند

استاندار اصفهان با اشاره به انواع فعالیت های نیکوکارانه توسط مردم استان تاکید کرد: هرکس بسته به توانایی و دارایی مانند فکر، پول و ایده باید در امور خیریه سهم بیشتری پیدا کند تا بتوانیم وضعیت استان را بهبود بخشیم.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، استاندار اصفهان پیش از ظهر امروز در نشست با جمعی از خیران استان اصفهان اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما از ابتدا این بود که بتوانیم در جلساتی مشورتی مشکلات و معضلات حوزه خیران را مطرح کنیم و مجمع مشورتی نیز برای این موضوع تشکیل دهیم که اخیرا فعالیت‌هایی در این باره انجام شده است.
دکتر سیدرضا مرتضوی افزود: جلسات شورای مشورتی باید بصورت مداوم و دوره‌ای برگزار شود تا در نهایت بهبود عملکرد و خدمت‌رسانی خیریه‌ها و پیدا کردن ظرفیت‌های جدید را در پی داشته باشد.
استاندار اصفهان با اشاره به این که تمام جمعیت ۵.۵ میلیون نفری استان به نوعی نیکوکار هستند اظهارداشت: هر کسی بسته به توانایی و دارایی مانند فکر، پول و ایده باید در امور خیریه سهم بیشتری پیدا کند تا بتوانیم استان را بهبود بخشیم و بطور سالانه یا در سال های آینده وضعیت بهبود یافته را مورد سنجش قرار دهیم.
وی افزود: برخی از چالش‌های مطرح شده در ارتباط با امور مالیاتی است که ما در این باره از نماینده این سازمان خواستار رفع شبهات و اصلاح موارد هستیم تا این موضوعات را به صورت قانونی پیگیری نماییم.
دکتر مرتضوی با اشاره به نقش شهرداری وشورا‌ی‌ شهر درحل چالش‌های خیران بیان کرد: در ارتباط با موضوعات مربوط به شورای شهر و شهرداری انتظاراین است که مسائل در این برهه حل شود و نیکوکاران دغدغه فاصله گیری خود را با این ۲ نهاد نداشته باشند.
استاندار اصفهان با اشاره به پیامدهای منفی این گزاره که اصفهان، برخوردار است و در خیلی موارد رتبه نخست را نیز دارد، خاطرنشان کرد: این موضوع سبب می‌شود که همگان استان اصفهان را بدون مشکل و برخوردار بدانند و به همین دلیل معضلاتش را نادیده بگیرند.
دکتر مرتضوی در ارتباط با وظایف افراد در قبال امور خیریه تصریح کرد: از امر خیر باید مراقب شود و توسعه‌های لازم صورت گیرد، در صورت لزوم باید در امور خیر تغییر رویکرد داشته باشیم و توالی نسلی باید در همه خیریه‌ها مطرح شود.
استاندار اصفهان افزود: اگر امروزه اصفهان می‌تواند در امور خیر عرضه‌ای داشته باشد به دلیل کارهایی است که بزرگان ما به ما آموزش داده‌اند و ما نیز باید برای این کار و توسعه امر خیر وقت بگذاریم.
وی با تاکید بر توجه به خیریه های کوچک در زمینه‌های مختلف عنوان کرد: با توجه به آثار و برکات امر خیر، نباید آن را به حرکت بزرگان و متمولان محدود کنیم بلکه باید خیریه های کوچک را هم کنار هم قرار دهیم و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم تا این امور در جامعه احساس شود.
گفتنی است: نشست جمعی از خیران استان و مسئولان مؤسسات نیکوکاری استان با استاندار پیش از ظهر امروز جمعه ۳۱ تیرماه و به همت اداره کل اجتماعی وفرهنگی استانداری اصفهان در محل سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

استاندار اصفهان گفت: هر کجا پاکی و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی است نام بسیج بر قله افتخارات آن می درخشد.

۵ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

استاندار اصفهان با برشمردن مولفه های آرمان شهر اسلامی، این شهر را مقدمه شهر توحیدی دانست.

۳ آذر ۱۴۰۱
استاندار اصفهان با صدور پيامي هفته بسيج را تبريك گفت.

استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته بسیج را تبریک گفت.

۳ آذر ۱۴۰۱
با حضور استاندار اصفهان و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، تفاهم نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی جهت جایگزینی با بیمارستان شریعتی اصفهان به امضا رسید.

با حضور استاندار اصفهان و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، تفاهم نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی جهت جایگزینی با بیمارستان شریعتی اصفهان به امضا رسید.

۲ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *