جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
۲۲:۴۹:۰۳

استاندار اصفهان: حتی آمار یک جان‌باخته در تصادفات نیز نگران کننده است

استاندار اصفهان در جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات استان گفت: مصوبات این شورا بایستی اجرایی شوند و از دست دادن یک هم‌وطن در تصادفات نیز برای ما نگران کننده و سنگین است.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان دومین جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات استان اصفهان در سال جاری، صبح سه شنبه ۱۱ مردادماه در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد. در این جلسه گزارشی از روند مصوبات جلسات شورای ترافیک و کمیته های فنی ارائه شد تا معاونت عمرانی استانداری در فرصت سه ماه انجام وظایف دستگاه ها و مصوبات اجرایی را پیگیری نماید.

دکتر مرتضوی استاندار اصفهان در این نشست با اشاره به نزولی بودن آمار تصادفات درکشور و استان، بیان کرد: کاهش آمار امیدوار کننده است اما از دست رفتن یک هموطن هم برای ما سخت و جانکاه است. از همین رو بایستی تلاش و همکاری کنیم تا آمار تصادفات و جانباختگان آن به حداقل برسد.

وی ادامه داد: مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بایستی تمام ظرفیت های قانونی که از داخل و خارج استان وجود دارد را پیگیری و اعلام کنند تا به نتیجه برسد. با توجه به ردیف بودجه ای که می توانیم کسب کنیم می توانیم زیرساخت های لازم را جهت کاهش آمار تصادفات تجهیز کنیم.

استاندار اصفهان با بیان این که رتبه دوم استان درکاهش آمار تصادفات قابل توجه اما همچنان رتبه بالایی است، خطاب به فرمانداران شهرستان ها اظهار کرد: فرمانداران نسبت به تشکیل جلسات شورای ترافیک اهتمام ویژه ای داشته باشند و از حضور پلیس راهور استان نیز در جلسات استفاده کنند تا مشکلات شناسایی و با نگاه کارشناسی به حداقل برسد.

وی در خصوص حضور دستفروشان در حاشیه ورودی و خروجی شهرها و معابر شهری که از عوامل تصادفات هستند، گفت: لازم است فرمانداری ها در این خصوص با شهرداری ها همکاری داشته و برنامه های مشخص و معینی را برای این موضوع در نظر بگیرند.

استاندار اصفهان با اشاره به این که به دوربین های ثبت تخلف در شهر اصفهان آسیب های جدی رسیده، عنوان کرد: از این رو به بروز رسانی دوربین ها و نصب آن ها در شهرستان ها تاکید می کنیم.

دکتر مرتضوی در خصوص افزایش عمر ناوگان حمل‌ونقل عمومی گفت: این موضوع را به صورت کارشناسی با یک گزارش دقیق اعلام شود تا در کشور مطرح کنیم. بعضاً مشکلاتی را که از استان در کشور مطرح می کنیم قابلیت پیگیری دارد و نباید از این ظرفیت غافل شویم.

وی در مورد رفع نقاط حادثه خیز بیان کرد: نقاط حادثه خیز با اولویت نقاطی که بیشتر مستعد حادثه هستند شناسایی و گزارش آن تهیه و ارائه شود. امیدواریم بتوانیم تا پایان سال با کمک اداره کل راهداری و شهرداری ها این نقاط را به حداقل برسانیم.

استاندار اصفهان با تاکید بر نقش مهم صداوسیما در آموزش، اطلاع رسانی وکاهش آمار تصادفات، اظهار کرد: ضرورت دارد تا صداوسیما در بحث فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی ورود کند و به کمک مدیریت استان بیاید. بایستی مشخصاً بدانیم که در طول ماه و هفته چه برنامه های آموزشی با همکاری دستگاه های اجرایی استان خواهیم داشت و در این خصوص صداوسیمای مرکز اصفهان برنامه مشخص و دقیقی داشته باشد.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: بعضی از مسیر ها و نقاط متولی خاص ندارند. این مسیرها با محوریت معاونت عمرانی استانداری و همکاری پلیس شناسایی و در کلیات شورای ترافیک استان عنوان شود تا متولی مشخص شود.

وی بیان کرد: بایستی در خصوص محدودسازی دسترس ها در آزادراه ها در شورای ترافیک تصمیم جامعی گرفته شود. ورودی های بدون مجوز قطعا مسدود شود و ورودی های دارای مجوز نیز تجمیع شوند.

برچسب ها :
مطالب مشابه
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سه پروژه عمرانی، خدماتی و تأسیساتی در شهر باغبادران کلنگ زنی شد.

با حضور استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سه پروژه عمرانی، خدماتی و تأسیساتی در شهر باغبادران کلنگ زنی شد.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
کاروان خدمت دولت مردمی در استان اصفهان، در هجدهمین سفر شهرستانی خود، صبح امروز ۱۱ خردادماه به شهرستان لنجان رسید.

کاروان خدمت دولت مردمی در استان اصفهان، در هجدهمین سفر شهرستانی خود، صبح امروز ۱۱ خردادماه به شهرستان لنجان رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − شش =