سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۴:۴۹:۱۳

استاندار اصفهان تأکید کرد:هم افزایی دستگاه ها و مجموعه های مردمی به منظور خدمت رسانی به زائرین اربعین

استاندار اصفهان با اشاره به لزوم هم افزایی تمامی مجموعه های مردمی و دستگاه ها به منظور خدمت رسانی به زائرین اربعین، بر نمایش زیبایی های بصری این رویداد از طریق فعالیت های هنری تأکید کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، استاندار اصفهان صبح پنجشنبه ۱۳ مردادماه در نشست صمیمانه با موکب‌داران استان با اشاره به این که پیروزی های قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از اربعین آغاز شده است، بیان کرد: همه علاقمندان و منتظران ظهور اگر توجه به اربعین نداشته باشند یک غفلت راهبردی کرده اند. معتقدیم هر فردی به قصه اربعین می پردازد از منتظران ظهور است.
وی مراقبت از موهبت الهی اربعین را از وظایف شیعیان دانست و ادامه داد: این حرکت دینی و شهادت طلبانه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تا همیشه در تاریخ باقی خواهد ماند. پیوست های فرهنگی، بهداشتی، سلامت، انتظامی و امنیتی که در مسیر پیاده روی اربعین پیش بینی کرده ایم از ضرورت های حفظ این حرکت عظیم است.
استاندار اصفهان بیان کرد: قطعا دشمن منتظر است تا این نعمت را از ما بگیرد یا تحریف کند؛ پس مسلمانان شیعه بایستی در این خصوص هوشیار باشند.
دکتر مرتضوی هدف اربعین را انتظار ظهور دانست وگفت: باید از این هدف ارزشمند در طول مسیر مراقبت کنیم. فرصت اربعین ظرفیتی مناسب برای تقویت باورها و اعتقادات مردم به معارف اهل بیت علیهم السلام است، از همین رو حضور و فعالیت بخش فرهنگی در مواکب بسیار حائز اهمیت است.
وی خاطرنشان کرد: کمیته های ستاد اربعین استان در بخش های مختلف که دچار چالش هستند جلسات خود را با حضور موکب‌داران تشکیل دهند و علاوه بر احصای مشکلات به ارائه راهکارهای کارشناسی شده و دقیق بپردازند ما نیز می توانیم در سطح ملی مشکلات را مطرح و درصدد رفع آنها قدم برداریم.
استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین، عنوان کرد: یک مومن ارادتمند به اهل بیت علیهم السلام بایستی باکارهای منظم و در چارچوب قانون مشکلات را بکاهد تا به راه حل های بادوام و کارشناسی شده برسیم.
وی مستندسازی در مراسم اربعین را حیاتی دانست و اظهار کرد: نباید از مستند سازی اقداماتی که در اربعین انجام می شود غفلت کنیم. در خیلی از موکب ها اتفاقات خاص و ویژه ای رخ می دهد اما نسبت به ثبت و ضبط آن غفلت می شود. بایستی زیبایی های بصری اربعین را از طریق مستنداتی فاخر به همگان نشان دهیم. در این راه گروه های تولید محتوا و هنری می توانند نقش خود را در کنار صداوسیما به خوبی ایفا کنند.
دکتر مرتضوی تأکید کرد: در ایام ویژه راهپیمایی اربعین بایستی صداوسیمای اصفهان گروه های خود را اعزام کند تا در بخش های مختلف خبری و تلویزیونی بتوانیم حضور اصفهان را تجلی داده و رنگ دیگری از حضور اصفهانی ها در خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام را به همگان نشان دهیم.
استاندار اصفهان با اشاره برگزاری جلسات منظم و هدفمند توسط فرماندهی انتظامی و موکب داران، خاطرنشان کرد: طبق اعلام فرماندهی انتظامی استان اگر موکب ها به صورت کاروانی و متمرکز به سمت مرز حرکت کند نیروهای فرماندهی انتظامی می توانند تا رسیدن به مسیر کاروان ها را همراهی کنند‌.
دکتر مرتضوی در خصوص نقاط حادثه خیز استان اعلام کرد: این نقاط توسط فرماندهی انتظامی احصا شده است و به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و در سطح ملی نیز اعلام و مطرح خواهد شد تا در فرصت ویژه این نقاط به حداقل برسد. ضمناً استقرار پلیس راه در این نقاط حادثه آفرین الزامی است.
وی در پایان اضافه کرد: ما خود را مکلف می دانیم که خادمی مواکب را انجام دهیم و از خادمیاران موکب های اباعبدالله الحسین علیه السلام بوده و هستیم و در این راه تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا سفر و راهپیمایی اربعین به بهترین نحو ممکن انجام شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =