سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۳۷:۵۶

تجلیل استاندار اصفهان از نخبگان اصفهانی کنکور سراسری ۱۴۰۱

استاندار اصفهان در دیدار با نخبگان کنکور سراسری ۱۴۰۱ استان اصفهان گفت: آثار و اقداماتی که در راستای خدمت به انسانیت، آزادگی، نشر معارف آسمانی و در خدمت خداوند و مردم باشند ماندگار خواهند بود.
image_pdfimage_print

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، شنبه ۱۵ مردادماه رتبه های برتر کنکور ۱۴۰۱ از استان اصفهان، با استاندار اصفهان دیدار کردند.
در این دیدار دکتر مرتضوی استاندار اصفهان خطاب به رتبه های برتر کنکور از استان و خانواده های آن ها بیان کرد: شما نخبگان، اسباب افتخار اصفهان را فراهم کرده اید. بدانید که ما قدر زحمات و تلاش شما و خانواده های تان را می دانیم؛ چرا که روزی این مراحل کنکور و ورود به دانشگاه را سپری کرده و با سختی های مسیر آشنا هستیم و می دانیم که از هیچ تلاشی دریغ نکرده اید. امیدواریم خداوند این توفیقی که نصیب شما و ما کرده را افزون کند و در همه مراحل اسباب افتخارآفرینی برای کشورمان باشید.
وی با اشاره به این که الگو شدن از الگو ماندن مسیر سهل‌تری دارد، ادامه داد: برای شاخص شدن در جامعه مسیری مشخص وجود دارد اما برای شاخص ماندن نیازمند لوازمی هستیم. نخست این که انسان ها رشد کاریکاتوری نکنند. بدین معنا که فرد تنها در یک بُعد رشد می کند و از رشد و پیشرفت در سایر ابعاد که حیاتی و تاثیرگذار هستند غفلت می کند. از شما می خواهیم که این مهم را در نظر بگیرید و در همه ابعاد با هدف شاخص شدن و شاخص ماندن تلاش کنید.
استاندار اصفهان با اشاره به این که برای الگو ماندن باید به لوازم و ضوابط پیرامونی توجه ویژه ای شود، خاطرنشان کرد: تعلق به خانواده یکی از همین ابعاد و ضوابط است. قدردان خانواده باشید که هم‌پای شما برای رسیدن به این موفقیت تلاش کرده اند و برای هر فرد خانواده دلسوزترین است و تأثیر بسیاری در رشد و ارتقای افراد می گذارد.
دکتر مرتضوی بااشاره به حضور دو نخبه رشته هنر در این نشست، جنبه ماندگار بودن آثار هنری را در این رشته مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: در رشته هنر در صورتی عمل و ثمر ماندگار خواهد شد که ارتباط و تعلقی میان اثر با آسمان و خدمت به خلق وجود داشته باشد. اصفهان مهد هنر و پرورش دهنده هنرمندان به نام و شاخص است که با همین ویژگی ها آثار خود را ماندگار کرده اند.
وی با اشاره به این که اثر هنری بایستی در راستای خدمت به خلق باشد، اظهار کرد: نباید درگیر بُردهای کوتاه مدت باشیم نگاه ما باید بلند مدت و والا باشد. هنری که در راستای خدمت به انسانیت، آزادگی، نشر معارف آسمانی و در خدمت خداوند باشد ماندگار خواهد شد.
استاندار اصفهان به رتبه های برتر کنکور سراسری توصیه کرد: معتقدم، فردی که شاخص می شود باید نسبت به سرریز وجود خود در جامعه احساس مسئولیت داشته باشد. توصیه می کنم بعنوان یک فرد موفق با حضور در مدارسی که در آن ها تحصیل کرده اید با حفظ جنبه شخصیتی به دوستان و هم مسیران‌تان کمک کنید.
وی هوشیار بودن و تشخیص مسیر درست از اشتباه را برای نخبگان ضروری دانست و عنوان کرد: باید مراقبت کنید و متوجه باشید چه کسانی به رشد شما کمک می کنند و چه کسانی در جبهه مخالف هستند. نگاه مسئولانه نسبت به موضوعات پیرامونی خود را داشته باشید.
استاندار اصفهان گفت: از این که در رشته هنر و ریاضی رتبه های برتر داشتیم خوشحالیم اما از اداره کل آموزش و پرورش استان می خواهیم کارویژه ای را تعریف کنند تا در این مسیرو کسب رتبه های برتر کنکور در دیگر رشته ها، تعداد بیشتری از نخبگان اصفهانی را ببینیم و اصفهان را همانگونه که هست و با ظرفیت های ویژه ای که دارد به کشور و دنیا معرفی کنیم.
در این دیدار و نشست صمیمی خانم کیاناز شاطریان رتبه یک هنر و آقای امیر اردوان صفرپور قادی رتبه شش هنر و خانواده هایشان، همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مدیران استانداری حضور داشتند و از دو نخبه اصفهانی در کنکور سراسری تجلیل شد.
لازم به ذکر است؛ آقای امیرماهان معصومی رتبه شش ریاضی به دلیل مسافرت در این نشست حضور نداشت.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه
پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و يوم الله ۱۵ خردادماه

پیام استاندار اصفهان به مناسبت ۱۴ خردادماه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و یوم الله ۱۵ خردادماه

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

استاندار اصفهان بر تشکیل هیئتی چابک در بررسی پروژه‌های استان با مشارکت بخش عمومی و خصوصی تأکید کرد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و ... برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

استاندار اصفهان گفت: ۵۰ مصوبه در حوزه‌های مختلف زیرساختی، طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی مدارس، ساماندهی کارگاه‌های مزاحم شهری و … برای شهرستان لنجان به تصویب و تأیید اعضا رسید.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

دکتر مرتضوی گفت: دنیای غرب با ابزار رسانه در حال برهم زدن امنیت مردم ما است اما اگر همبستگی دفاع مقدس را در ساحت‌های دیگر هم دنبال کنیم پیروزی از آن ما است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =