1

تیم مطالعاتی، مسیر انتهایی قطار سریع‌السیر اصفهان قم تهران را به دقت بررسی می نماید

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر مهران زینلیان معاون هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان عصر سه شنبه ۱۸ مردادماه در حاشیه نشست بررسی این پروژه با اشاره به این که این پروژه ملی و دارای اهمیت فراوانی است، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این پروژه زمان سفر اصفهان به تهران به کمتر از دو ساعت می رسد و در صنعت حمل‌ونقل کشور تحول عظیمی رقم خواهد خورد.
وی ادامه داد: در ۲۰ کیلومتر انتهایی مسیر این طرح در شهرستان برخوار مشکلاتی به وجود آمده بود و برخی نگران دو قسمت شدن شهرستان بودند.
معاون هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به این که تصورات ایجاد شده اشتباه است و مبنای علمی ندارد، خاطرنشان کرد: عرض ریل این قطار سریع‌السیر ۳۴ متر و در حد یک خیابان معمولی است همچنین مسیر این محدوده در زمین های کشاورزی است و همه حقوق قانونی ذینفعان نیز پرداخت خواهد شد.
دکتر زینلیان با بیان این که بهره‌برداری از این طرح به توسعه منطقه و استان کمک شایانی خواهد کرد، گفت: در این جلسه مقرر شد با حمایت فرماندار دولت‌آباد تیم مطالعاتی، مسیر عبور قطار سریع‌السیر از محدوده دولت آباد را مطالعه و گمانه زنی کند سپس با ارائه نتایج مطالعات در خصوص نحوه گذر قطار سریع السیر در این مسیر تصمیم‌گیری خواهد شد.
در این جلسه در خصوص پروژه متروی اصفهان_شاهین‌شهر نیز گفتگو شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در مورد این طرح بیان کرد: انتظار می رود بخشی از این پروژه تا ایستگاه استقلال توسط شهرداری اصفهان انجام شود. بایستی عملیات اجرایی از میدان استقلال تا شاهین شهر توسط شهرداری شاهین شهر و صنایعی که در این عرصه فعال هستند مشارکت شود.
وی ادامه داد: البته مذاکراتی انجام شده و امیدواریم با ایجاد یک شرکت پروژه ای که سهم هرکدام از ذینفعان در آن مشخص است بتوانیم در اسرع وقت این خط مترو را به بهره برداری برسانیم.