پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
۱۳:۳۳:۵۶

استاندار اصفهان:پاسخ صریح به استعلام مصرف آب در طرح‌های جدید استان داده شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی، شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری افزود: با توجه به مشکلاتی که در زمینه کمبود منابع آبی در استان داریم باید هنگام بررسی و تصویب طرح‌های جدید به موضوع میزان مصرف آب آنها بطور دقیق نگاه شود تا در آینده مشکلات مختلف برای دولت و مردم پیش نیاید.

وی تاکید کرد: این کار باید در باره میزان مصرف برق و گاز نیز صورت گیرد و عوارض احتمالی اجرای طرح های جدید بر سایر مجوزها بررسی شود.

استاندار اصفهان با تاکید براینکه ما متولی سرمایه‌های مردم هستیم و باید همه بخش ها را در کنار یکدیگر ببینیم، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی در پیگیری امور و کارهای مردم باید باهم هماهنگ و در کنار هم باشند به گونه‌ای که مردم و ارباب رجوع دچار زحمت و معطل نشوند.

وی با اشاره به سند اصلاح الگوی کشت که توسط سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در این جلسه ارائه شد، گفت: لازم است سیاست های ترویجی اجرایی و نگاه های انگیزشی که به اقناع سازی در محیط کاری منجر می شود، زمینه کار این سند باشد.

مرتضوی با بیان اینکه به این موضوع در سند مذکور بطور جدی پرداخته نشده است، اضافه کرد: اگر مطالعه را از بخش اجرا جدا کنیم انطباق آنها در آینده کار بسیار دشواری خواهد بود بنابراین باید با دید گروهی به این قبیل کارها نگاه شود و همه بخش های مطالعاتی و اجرایی را کنار همدیگر دید.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه مُصوب شد که سند اصلاح الگوی کشت در مرحله نخست در پنج دهستان استان با اقلیم‌های متفاوت به مدت یک سال زراعی اجرا شده و سپس آیین نامه اجرایی آن در کل استان ابلاغ شود.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه میزان کاهش مصرف آب و بازدهی اقتصادی اصلاح الگوی کشت در این سند باید مشخص شود، ادامه داد: در این یک سال نیز ضروریست که همچنان سند اصلاح الگوی کشت مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد و استانداری اصفهان حمایت لازم را در این زمینه خواهد داشت.

مرتضوی همچنین در این جلسه بر الزام حضور مدیران کل و رییسان دستگاه های اجرایی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تاکید کرد.