چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۰۵:۱۰:۱۷

استاندار اصفهان: احساس رضایتمندی مردم شهرستان می تواند بهترین دستاورد سفرهای به شهرستانها باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر سیر رضا مرتضوی، استاندار اصفهان در نشست شورای اداری مشترک استان اصفهان و شهرستان شهرضا با تاکید بر اینکه چنین نشست هایی باید منجر به تصمیم گیری برای مسائل حل نشده، شود گفت: با هم افزایی و همراهی همه دستگاهها باید مشکلات مردم مرتفع شود تا در نهایت مردم از چنین سفرهایی احساس رضایت کرده و احساس کنند که از گرفتاری هایشان کاسته شده است.
استاندار اصفهان هدف از برپایی شورای اداری مشترک را در سفرهای یک روزه حل مشکل مردم شهرستان عنوان کرد و گفت: باید با هم افزایی و احساس مسئولیت مسائل و مشکلات مردم حل و فصل شود و خروجی چنین جلساتی باید مصوبات اجرایی باشد.
استاندار اصفهان گفت: رعایت رویکرد خدمت رسانی از سمت ضعف‌های جامعه به سمت افراد برخوردار تأکید کرد و گفت: بیشترین خدمات باید از سمت قشر محروم و ضعیف جامعه آغاز و به سمت افراد برخوردار گسترش یابد چرا که معمولاً برخی افراد برخوردار برای مطالبه حقوق خود مراجعه می‌کنند و اقشار ضعیف با بی اطلاعی از آن هم ضعیف عمل می کند

نماینده عالی دولت در استان اصفهان جهت گیری خدمت‌رسانی از سمت ضعفا و افراد کم برخوردار به سمت سایر اقشار را رویکرد سفرهای شهرستانی خود دانست و اضافه کرد: در شهرستانها به مسائل باید با دید اقتصادی نگاه کنیم و پروژه ای که هزینه و فایده متناسب با وضعیت امروز ندارد را مطرح نکنیم و انتظارات بیهوده را در مردم بالا نبریم.

بالاترین مقام دولت در استان با تاکید بر این‌که شهرستانها باید با برنامه مفصل‌تر، دقیق تر و کارآمد به سمت جلو حرکت کنند افزود: هدیه همه مدیران استان برای مردم شهرستان رضایتمندی آنان و درک و همدلی با مردم شهرستان ها به صورت رودررو و از نزدیک است که می‌تواند سبب آرامش و اعتماد بیشتر مردم شود.
وی با بیان اینکه تبعیض، آثار بدی در ذهن مردم به جا می گذارند اظهار داشت: برقراری ارتباط نزدیک با مردم شهرستان ها و توجه به نظرات و مشکلات آنها زمینه رشد و ارتقای شاخص‌های رضایتمندی در آنها افزایش می‌دهد.
در این نشست مسئولان و مردم شهرستان شهرضا با بیان مشکلات و موانع پیش روی مردم شهرستان، معیشت، آسفالت معابر عمومی، ضعف در موضوعات بهداشتی، کیفیت نامناسب و میزان ناکافی آب شرب، فقر و تورم، خانه بهداشت روستا، کمبود امکانات رفاهی و خدماتی را از جمله مهم‌ترین مشکلات مردم این منطقه عنوان کردند و خواستار همکاری و همراهی استاندار اصفهان و مدیران کل برای رفع موانع و مشکلات شدند.
بازدید از منطقه کم برخوردار خمینی آباد، دیدارهای مردمی و ارائه میزهای خدمت در فرمانداری شهرضا، برگزاری جلسه شورای اداری و دیدار با خانواده‌های شهدا از دبگر برنامه‌های پایانی استاندار اصفهان در سفر به شهرستان شهرضا بود.

استاندار اصفهان به همراه جمعی از مدیران کل استانداری و دستگاه های اجرایی استان در سفری یک روزه برای بررسی مسائل و مشکلات شهرستان شهرضا به این خطه سفر کرد و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم آن شهرستان آشنا شد.