چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۱۵:۱۹:۲۹

استاندار اصفهان از نبود برخی مدیران در شورای آموزش و پرورش انتقاد کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی، عصر یکشنبه در یکصد و پنجاه و سومین جلسه “شورای آموزش و پرورش استان” در اداره کل آموزش و پرورش با بیان‌اینکه بعضی از جلسات در استان، اساسی است و مبنای حرکت آینده ما را ریل‌گذاری می‌کند، اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش یکی از اساسی‌ترین جلسات استان است که باید همه اعضا در آن شرکت کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در تعالیم دینی و مکتب اسلام از جایگاهی ویژه ای برخوردار است و با توجه ضرورت امروز جامعه ما، باید بیش از پیش مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه گفتمان و ادبیات مشترکی بین مسوولان استان برای کمک به آموزش و پرورش وجود دارد، افزود: هرگونه کمک به آموزش و پرورش نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و هزینه‌بر نیست.

وی اضافه کرد: دغدغه همه اعضای این جلسه این است که درآمد آموزش و پرورش استان افزایش پیدا کند و در این زمینه ادبیات مشترکی بین همه وجود دارد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: باید اولویت‌های دستور جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش بصورت محدودتر ارائه شود تا بتوانیم بصورت گام به گام به پیش برویم و در مرحله بعدی، توزیع شهرستانی آنها هم مشخص شود.

استاندار اصفهان بیان کرد: انجام کار اساسی در این زمینه به همفکری اعضای شورای آموزش و پرورش نیاز دارد تا بتوانیم این نیازها را از ظرفیت‌های داخلی تامین کنیم.

وی اضافه کرد: یک یا دو دستور جلسه آینده شورای آموزش و پرورش استان باید بصورت مستمر به موضوع منابع و درآمدهای این سازمان اختصاص پیدا کند که بخشی از آن در باره استفاده از ظرفیت‌های قانونی است که در زمان حاضر از آنها غافلیم.

مرتضوی گفت: ظرفیت‌های قانونی آموزش و پرورش باید احصاء و روش استفاده از آنها در سبد این سازمان مشخص شود و در صورتی که نیاز به پیگیری در شوراهای دیگر استان یا در سطح ملی وجود دارد، پشتیبانی لازم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: بعضی از منابع و زمین‌های آموزش و پرورش در نقاط مختلف استان معطل مانده است که با تغییر کاربری در کمیسیون ماده پنج می‌توانیم با ایجاد ارزش افزوده بر روی آنها، بخشی از مسائل امروز این سازمان را حل کنیم .

استاندار اصفهان افزود: بخشی از نیازهای دیگر این سازمان را نیز باید از ظرفیت خیران و دیگر منابع تامین کنیم تا حرکت جدی در این زمینه انجام شود.