یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۸:۴۵:۱۴

استاندار اصفهان: رعایت موازین بهداشتی و تداوم واکسیناسیون شهروندان ضروریست

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی، عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان در تالار شهروند اصفهان با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت سالگرد شهادت قاسم سلیمانی، افزود: استان اصفهان در زمینه کرونا اقدامات خوبی داشته‌ است و با همت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: سپاه و بسیج با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز با راه‌اندازی “قرارگاه شهدای سلامت” در یکهزار و ۲۰۰ مجموعه اقداماتی انجام داده اند تا میزان پوشش واکسیناسیون کرونا در استان به بالای ۸۵ درصد برسد.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید همه ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در خدمت مردم باشد و نارضایتی‌های عمومی را پاسخ دهیم، تصریح کرد: در برخی از اداره ها هنوز شاهد دورکاری هستیم در حالی که این موضوع دیگر معنی ندارد و فعالیت‌ها باید جدی‌تر شود.
وی با اشاره به اینکه مسوولان زمان مشخصی را برای ارتباط با مردم مشخص کنند، افزود: مردم گلایه دارند که نمی‌توانند رییس برخی اداره‌ها را ببینند.
مرتضوی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم، مردمی است و نوع نگاه ما به مردم باید نسبتی با این دیدگاه داشته باشد، خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم سخن مردم را می‌شنود، همراه با مردم و سبک زندگی مردمی و به‌دور از تکلف در اعمال و رفتار است و نگران عذرخواهی اگر بابت اشتباهات احتمالی خود نیست.
وی با بیان اینکه ما مسوولان باید با پشتکار خود، سرمایه اجتماعی را به دامان نظام برگردانیم و از قانونگرایی عبور نکنیم، افزود: فسادستیزی و شفافیت از مولفه‌های دولت است و باید گلوگاه‌های فساد، رانت و عدم شفافیت را رفع کرد.
استاندار اصفهان تاکید کرد: مردم انتظار دارند همه دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات، یَدِ واحده باشند و بسیاری از آنها تفاوتی بین شهرداری، قوه قضاییه و دیگر ارگان‌ها نمی‌بینند و همه را نظام می‌دانند.
وی با بیان اینکه افزودن مطالبه‌گری از دولت نوپا از شگردهای دشمن است و گاهی بچه‌های انقلابی نیز بدنبال آن می روند، افزود: ما در تصمیم‌ها، همه جوانب کار را در نظر می‌گیریم و استفاده از تجربه های دیگران ضروریست.
وی با اشاره به اینکه در ۸۰ روزی که در اصفهان بودم در باره مساله آب جلسه‌های مختلفی از جمله بیش از ۶۰ جلسه با دستگاه‌های اجرایی،۱۶ جلسه در سطح معاون اول رییس جمهوری و وزیران و ۱۵ جلسه با نمایندگان کشاورزان داشتم، تصریح کرد: گاهی بواسطه اطلاعات نادرست، فضای رسانه‌ای به سمت اشتباه می‌رود بعنوان مثال در تفاهمنامه‌ای با کشاورزان قرار شد جلسه‌های سه ماهه با آنها برگزار کنیم و گزارش اقدامات ارائه شود ولی برخی از رسانه‌ها به اشتباه گفتند قرار است ظرف سه ماه مشکل آب حل شود.
استاندار اصفهان با تاکید بر لزوم رعایت هزینه‌ها، صرفه‌جویی و توجه به بیت‌المال خاطرنشان کرد: دولت می‌خواهد قروض قبلی را بپردازد و مشکلات اقتصادی را حل کند بنابراین باید جلوی هزینه‌های اضافی ولو اندک را گرفت.
وی در باره مصرف گاز نیز اظهار داشت: لازم است فرصتی به اداره‌ها داده شود تا مشکلات مصرف گاز را حل کنند و بعد از مهلت مقرر، گاز دستگاه‌هایی که نسبت به نوسازی تجهیزات گرمایشی خود اقدامی نکرده‌اند، قطع شود.
استاندار اصفهان با اشاره به اقدامات شورای اطلاع رسانی استان به‌منظور استفاده از ظرفیت رسانه‌ها گفت: لازم است خدمات‌ اداره ها به مردم اطلاع‌رسانی شود تا آنها بدانند کدام دستگاه می تواند مشکلاتشان را حل و مردم را با حقوق خود آشنا کنند.
مرتضوی همچنین با بیان اینکه احتمالا سفرهای شهرستانی در استان از هفته آینده آغاز می‌شود، افزود: سعی می‌کنیم جلسه‌های شورای اداری استان را در شهرستان‌های مختلف برگزار کنیم.
وی با اشاره به اختلاف قیمت‌ها در بازار خواستار افزایش نظارت‌ها و جدی شدن برخوردها با مُتخلفان شد و تصریح کرد: لازم است فرمانداران با مانور ویژه‌ای در بخش قیمت‌ها آمادگی لازم را برای این کار داشته باشند.
استاندار اصفهان با اشاره به میزبانی از شهدای تازه تفحص شده استان خاطرنشان کرد: این روزها شهرستان‌های مختلف میزبان این شهیدان هستند و پنجشنبه این هفته برنامه باشکوهی در اصفهان برگزار خواهد شد و امیدواریم دستگاه‌های اجرایی در این زمینه برنامه‌ریزی لازم داشته باشند.