شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
۰۶:۵۳:۰۱

استاندار اصفهان: می بایست در یک برنامه ریزی منسجم و هدفمند توسط دستگاه های ذی ربط نسبت به تهیه، تنظیم و تدوین محتواهای آموزشی در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدام شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی در نشست استانی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر
ضمن تاکید بر ضرورت آموزش به عنوان مقدمه پیشگیری، خاطر نشان کرد: می باید با تهیه، تنظیم و تدوین برنامه های آموزشی نسبت به آگاهی بخشی همگانی در راستای آسیب های منبعث شده از مواد مخدر اقدام لازم صورت گیرد.

استاندار، با تاکید بر حمایت های مادی و معنوی از معتادان متجاهر، بر ایجاد انگیزه کافی در راستای ترک اعتیاد و فراهم ساختن امکان بازگشت افراد موفق در ترک کامل اعتیاد به آغوش گرم خانواده، بیان داشت: ضرورت دارد، دستگاه‌های ذی ربط با برنامه ریزی منسجم و به دور از موازی کاری، اقدامات لازم را اتخاذ نمایند.
وی در ادامه تصریح نمود: دستگاه های ذی ربط مکلفند در راستای اختصاص اعتبار لازم به منظور فراهم ساختن بستر مناسب اشتغال پایدار برای افراد رهیده از دام اعتیاد همراه با اقدامات انگیزشی و حمایتی به منظور ترک دائم اعتیاد اقدام نمایند.
ایشان گفت:همه ما باید به وظایف خود در این حوزه به طور جدی و مسئولانه عمل نمایند و با تحقق شعار امیدبخش «پاک کردن چهره شهر از معتادان متجاهر» در سال ۱۴۰۱ شمسی به گونه ای موثر در کاستن از معتادان متجاهر مبادرت نمایند.

وی افزود: ایجاد مرکز نگهداری معتادان متجاهر یک ضرورت برای استان محسوب می شود و همه دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط، همچون اداره بهزیستی، نیروی انتظامی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری و … به منظور کاستن هدفمند از میزان آسیب های اجتماعی اهتمام جدی معمول نمایند.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به فعالیت های مستحسن خیریه امام حسن مجتبی(ع) ویژه در راستای حمایت هدفمند از معتادان اضافه کرد: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، خیرین و سایر دستگاه ها بازشناسی و استفاده بهینه گردد.
دکتر مرتضوی خاطر نشان ساخت: می بایست فعالانه بر روی ظرفیت ها ملی و استانی هم افزایی داشته باشیم و با وفاقی که وجود دارد به جلو گام برداریم. مبارزه با مواد مخدر نیازمند اهتمام همگانی، عزم عمومی و بهره مندی پویا از همه ظرفیت های جاری در جامعه است.
وی با تاکید بر توسعه مرکز ماده ۱۶ تاکید کرد: مکلف هستیم با اعتماد متقابل و هم افزایی و همصدایی همه نهادها در زمینه پیشگیری، درمان و توانمند سازی معتادان متجاهر وارد عمل شویم و متناسب با تعداد معتادان از ظرفیت های ملی و استانی در راستای ایجاد فضایی آگاهانه با محوریت مصائب اعتیاد به عنوان جرثومه فساد در انواع آن اعم از مخدر سنتی و صنعتی اقدام نماییم.
در این نشست همچنین با تاکید اعضا بر تجهیز ، تکمیل و راه اندازی ساختمان زندان قدیم کاشان با پشتیبانی دفتر امور شهری و حمایت استانداری اصفهان تاکید موکد گردید.